Batman Ninja inceleme | Tam 10 Yıl Sonra Batman Tekrardan Anime

24 Nisan 2018’de gösterime giren 26 Ekim’de ise Netflix platformunda yayınlanan Batman Ninja inceleme yazımıza hoşgeldiniz. 2008 yani bundan tam 10 yıl önce Batman Gotham Knight ile anime dünyasına göz kırpmıştı DC ve ben o halini sevmiştim. İncelemeyi konudan sonra vereceğim için bu kısmı uzatmıyorum fakat söylemem gereken bir şey var. Marvel ve DC ayırmadan söylüyorum, süper kahraman filmlerinde sevdiğim yapımlar bir elin parmaklarını geçmez. Hatta örnek vermem gerekirse Nolan’ın Batman üçlemesi ve Logan dışında aklıma gelen güzel film yok. Çizgi romanlarına laf atmıyoruz tabii ki onların yeri ayrı. Burda konuştuğumuz şey sinema evreni. Bu yüzden incelemeyi süper kahraman filmlerinden nefret eden birinin yazdığını bilerek okuyun. Batman Ninja inceleme yazımıza artık başlayalım.

Batman Ninja konusu

Batman Ninja Joker

Batman Ninja – Joker

Batman Gorilla Grodd’un kötü planlarını bozmaya çalışır fakat bir şeyler ters gider ve Batman antik Japonya’da bulur kendini. Bu gerçeklikte Joker, Harley Quinn eşliğinde Japonya’ya hükmetmektedir. Daha sonra anlarız ki tüm Gotham suçluları ve kahramanları zamanda geriye gitmiştir fakat bir nedenden dolayı Batman 2 sene sonra gelmiştir. Antik Japonya’da çoğu kötü, belli yerleri kontrol altına almıştır. Batman Japonya tarihini kurtarmaya ve geleceğe döneme çalışır.

Batman Ninja inceleme

Anime sever ama süper kahraman sinema evrenini sevmeyen biri olarak ben bu yapımı beğendim. Tabii notlara baktığımızda IMDb 5.7 iken Rotten Tometoes ise %79 vermiş. Benim buradan anladığım kadarıyla DC sinema evrenini seven arkadaşlar bunu beğenmemiş. Batman’i anime yaptınız kalitesi düştü kafalarına girmişler, sanki çok kaliteliydi(Nolan üçlemesi hariç) eskiden. Kalitesi falan düşmemiş, sürekli aynı şeyleri izlemekten bıkan ben gibi insanlar için ilaç olmuştur hatta.

Ayrıca ben de mükemmel demiyorum buna ama olmuş işte, 1 buçuk saate dünyaları sığdırmış adamlar. Dolu dolu zaman geçirdim, çok da eğlendim. Evet çok absürd biliyorum ve hala diyorum ki Batman filmlerinden daha iyi, çok netim. Batman fanboyları çıldırabilir, serbestsiniz.

Batman Ninja: Harley Quinn - CatWoman

Batman Ninja: Harley Quinn – CatWoman

Animenin isminde bir problem var, çünkü Batman’i ninja olarak değil samuray olarak görüyoruz. Çok önemli değil gerçi. Onun dışında ben bu kadar abartı bir anime izlemedim. Kaleler kalktı, 5 koca kale birbiriyle savaştı. Sonra o kaleler birleşti olay Pasific Rim’e bağladı. Daha sonra milyonlarca maymun sürüsü birleşerek büyük bir maymun oldu ve maymunlara katılan milyonlarca yarasa ile bu sürü koca bir Batman halini aldı. Tamam anime demek yaratıcılık demek ama siz uçmuşsunuz.

3 boyutlu teknikle karşımıza çıkıyor, sırf 2D değil diye izlemeyenler olmuş olabilir. Ama izleyin çünkü inanılmaz güzel çizilmiş, animasyonlar çok kaliteli ve detaylı. Yani benim için ortalama ama süper kahraman filmi olarak düşünürsek ortalama üstü bir anime diyebiliriz.

Batman Ninja Fragman

 

Anime izlemeyi sevenler için hazırladığımız En iyi Netflix Animeleri listemize de bakabilirsiniz.

  • Yönetmen: Junpei Mizusaki
    Yazar: Kazuki Nakashima, Leo Chu
    Uzunluk: 1 saat 25 dakika

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

1 Cevap

  1. El_Assoth dedi ki:

    Çok güzel olabilecekken, bütün o robotlarla falan saçma sapan bir şeye dönüştürmüşler.

Bir cevap yazın