Big Mouth 2.sezon inceleme | Ergenlik ve Kara Mizah harmanı

5 Ekim 2018 günü ile beraber Big Mouth 2.sezon Netflix’te yayına girdi. Big Mouth 2.sezon inceleme yazımızda size genel incelemeyi vermek yerine daha çok nasıl devam etmiş, izlenir mi yoksa izlenmez mi bunların cevaplarını arayacağız. Zaten spoilersız Big Mouth incelememiz sitemizde mevcut, eğer merak ediyorsanız orayı okuyabilirsiniz. Fakat bir şeyi hatırlatmalıyım; bu dizi 16 yaş ve üstü için uygundur.

big mouth

big mouth 2.sezon hala yeterince rahatsız edici devam ediyor.

Big Mouth 2.Sezon inceleme

2.sezona kaldığımız yerden devam ediyoruz. Jessie’nin annesi ile olan sorunları dolayısıyla Jay ile birlikte evden kaçmaları. Otostop çekerlerken bir kamyonetin arkasında Jay’in hamile bıraktığı yastık ile karşılaşmaları ile başlıyor 2.sezon. Daha sonra geri dönüyorlar ve 4 arkadaş; Jessi, Andrew, Jay ve Nick yine ergenlik maceralarına devam ediyor.

big mouth

Bu sezon odaklandıkları farklı şeyler var. Özellikle fiziksel gelişimler. Andrew’un irileşmesi fakat Nick’in fiziksel olarak küçük kalması ikisinde de farklı psikolojik sorunlara yol açıyor. Jessi ve Missy’nin ise göğüslerinin olgunlaşmaması ve erkeklerin dolgun memelere bakış açısı Jessi ve Missy’nin psikolojik sorunlar yaşamasına neden oluyor. Üstüne Jessi’nin ailevi problemleri de yüklenince ergenliğin aileden nefret, küfür, kavga, öfke gibi yönlerine de değinilmiş oluyor.

Bu sezon hayaletler ve hormon canavarlarımızın dışında farklı bir yaratığımız var. Utanç büyücüsü. Gençlerimiz utandıkları bir şey yaptıklarında veya utanç verici bir olay yaşadıklarında, onlara her şeyin kötü gittiğini söyleyerek travma yaşatan bir yaratık. Bunu Rick and Morty‘deki “looser” rüzgarına benzetebilirsiniz. Bu yaratık daha sonra gençleri bir mahkemeye alıp kendileri ile yüzleştiriyor.

big mouth

Big Mouth 2.sezon utanç büyücüsü

Müzikler efsane olmuş, özellikle dişi hormon canavarının şarkıları geçen sezonkilerden çok daha iyi olmuş.
Yine ırkçılık, cinsiyetçilik gibi hassas konulara değinse de kara mizah dozu ilk sezon daha iyiydi diyebilirim.
Ama yine de çok güzel olmuş ve kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım olarak karşımıza çıkmış. Hepinize şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz.

Fragman

 

  • IMDB: 8.0 – Rotten Tomatoes: %100
    Tür: Komedi, Kara mizah, Büyüme kurgusu, Yetişkin animasyon
    Uzunluk: Toplam 2 sezon 18 bölüm, her bölüm yaklaşık 25 dakika

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir