Bird Box Netflix Platformunda İzlenme Rekorları Kırdı

İnsanların ona baktığında intihar ettiği bir yaratığı konu alan Netflix Original filmi Bird Box istatistiksel olarak Netflix’in en başarılı filmi oldu. Çıktığı ilk 7 gün içinde 45 milyon hesaptan izlendi. Sadece ilk 7 gün ve “hesap” Hepimizin de yaptığı gibi Netflix hesaplarını 4 kişi kullanıyoruz, bu durumda aslında izleyen “kişi” sayısı çok daha fazla.

Netflix, sonbaharda piyasaya sürülen abone numaralarına dayanarak, Netflix’in dünya çapındaki 137 milyon abone tabanının yaklaşık üçte biri Sandra Bullock’un gözü kapalı oynadığı filmi izlemiş. Büyük başarı.

Bir karşılaştırma yaparsak durum şu şekilde; The Christmas Chronicles adlı film Netflix’ten Ted Sarandos’a göre, ilk haftasında 20 milyon kez izlendi. Will Smith’in başrolde oynadığı dev aksiyon / bilim kurgu filmi Bright’ın da ilk üç günde 11 milyon izlendiği tahmin ediliyor. Bu rakamlar Bird Box’ın ancak yarısı ediyor.

Peki bu farka ne sebep oldu. Sandra Bullock, bu sene çıkan Ocean’s 8 filminde oynadığı rol ile büyük bir kitle kazandı. Aynı zamanda yine yakın zamanda çıkan A Quiet Place büyük başarı yakaladı ve Bird Box ile aynı tür gerilime sahipti. Bu 2 etken Bird Box’ın bu başarıyı yakalamasına yardım etti.

Bu filmi bu kadar iyi yapan şey neydi veya söylendiği kadar iyi mi? Konu gerçekten yaratık mı yoksa anlattığı çok farklı şeyler mi var? Bunları incelememizde konuşmuştuk. (Bird Box incelemesi)

Peki film boyunca görünmeyen yaratık nasıl görünüyor, hiç merak ettiniz mi? Bloody-Disgusting ekibinin, Bird Box ile yaptığı röportajda, oyuncu Sandra Bullock canavarı betimledi. Onun haberine de BURADAN ulaşabilirsiniz.

  • Yönetmen: Susanne Bier
  • Yazar: Eric Heisserer, Josh Malerman
  • IMDb: 6.6 – Rotten Tometoes: %66
  • Tür: Gerilim, Bilim-kurgu, Dram

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir