Bird Box Yaratıkları Neye Benziyor ? Sandra Bullock Betimledi

Bu senenin en çok konuşulan filmlerinden biri oldu Bird Box. Senaryosu, hikaye anlatım biçimi ve Sandra Bullock’un oyunculuğu ile mükemmel bir işti. Hatırlarsanız, görünmez bir varlığın insanlara görünüp, onları intihara sürüklediği bir filmdi fakat hiçbir zaman bize canavarı göstermediler. Bunu da Bird Box incelememizde tartışmıştık.

Filmin ana konusunu tekrar ele alırsak hala aynı şekilde düşünüyorum. Film hiçbir zaman canavarla ilgili olmadı. Canavarın olduğu sahnelerde bile insanlar kendilerini veya birbirlerini öldürdü. Bilmediğimiz şeylerden korkarız hani, işte öyle yansıtıldı bize de. Eğer görünseydi aynı çıkarımı yapar mıydım? Sanmıyorum. Ne olduğunu bilseydik, bu kadar korkutucu olmazdı.

Bird Box yaratıkları

Bird Box; Gary’nin yaratık çizimleri

Gelelim haberimize. Bloody Disgusting ekibinin Bird Box kadrosuyla yaptığı “Yaratık gözükmeli miydi?” tartşımasında senarist Eric Heisserer, yapımcılardan birinin filmde yaratığın gözükmesini istediğini söyledi. Bu sahne yazılmış ve Malorie’nin onu gördüğü bir sahne çekilmiş. Ancak son düzenlemede bu sahneyi kesmişler. Malorie’yi oynayan Sandra Bullock yaratığı şu şekilde tanımlıyor;

Korkunç bir bebek yüzüne sahip yeşil bir adamdı. Aslında beni güldürüyordu. O bana bakıyordu ve hırıldıyordu diyebiliriz. Bedeni yılan gibiydi. Yani sadece uzun şişman yeşil bir bebek.

Bence iyi yırtmışlar ve bu sahneyi koymamışlar, yoksa ben de gülerdim. Yaratığın gözükmemesi çok iyi bir karar olmuş, aksi takdirde klişe bir post-apocalyptic film olarak karşımıza çıkardı.

Bir şeyi unuttum. Yukarıda gözüken resmi hatırlıyorsunuzdur. Bunlar Gary’nin çizimleri. Onun gördükleri bu yaratıklardı ve Sandra Bullock’un söylemleri ile uzaktan yakından alakası yok. Kısacası tahmin edilebileceği üzere herkese farklı gözüküyor. Malorie’ye bir bebek şeklinde gözükmesi, Olympia ile yaşadığı travmadan ötürü olabilir.

Güncelleme: Konsept tasarımları SFX Atlas stüdyosundan paylaşıldı;bird box yaratiklari

Bird Box incelememizi okumayı unutmayın.

  • Yönetmen: Susanne Bier
  • Yazar: Eric Heisserer, Josh Malerman
  • IMDb: 6.6 – Rotten Tometoes: %66
  • Tür: Gerilim, Bilim-kurgu, Dram

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın