Bohemian Rhapsody yönetmeni Bryan Singer Cinsel İstismar ile Suçlanıyor

Bohemian Rhapsody yönetmeni Bryan Singer, Atlantic dergisi tarafından yayınlanan bir soruşturmanın ardından dört kişi tarafından cinsel istismar ile suçlandı. (Soruşturmanın uzun hali için tıklayın) İddialar Bryan Singer tarafından reddedildi.

Toplam 4 erkek iddiası bulunuyor ve hepsinde reşit olmayan cinsel ilişkiden bahsediliyor. 1998 Apt Pupil filminde Bryan Singer ile sette çalışan ve o zamanlar 13 yaşında olan Victor Valdovinos‘un iddiası şu şekilde; “Film setinde çalışırken 13 yaşımdaydım, soyunma odasında benim cinsel organlarımı tuttu ve onlara masturbasyon yaptı.”

Kimliğini açığa çıkartmak istemeyen diğer 2 erkek ise, Bryan Singer’ın California’da onlarla cinsel ilişki yaşadığını ve bu olaylar olurken 17 ila 15 yaşlarında olduklarını iddia ettiler. Dördüncü erkek ise yine ismini gizli tutarak açıklama yaptı; “17 yaşımda iken Bryan Singer’la oral seks yaşadım” dedi.

bryan singer

Ayrıca bu iddialar ilk değil, 2017 yılında Cesar Sanchez-Guzman tarafından ortaya atılan iddia da; 2003 yılında cinsel istismarda bulunduğu da söyleniliyor.

Bryan Singer’ın yasal temsilcisi Andrew Brettler iddiaları reddetti ve Singer’in hiçbir zaman herhangi bir suçla tutuklanmadığını veya suçlanmadığını belirtti. Ayrıca Bryan Singer’ın kategorik olarak reşit olmayan erkeklerle cinsel ilişkiyi tercih etmediğini de söyledi.

Andrew Brettler makale hakkında konuşurken, Victor Valdovinos’un “Apt Pupil” filminde çalıştığına dair bir belgenin de bulunmadığını söyledi.

Daha makale ortada yokken, ekim 2018’de filmi çıktığında Instagram’da paylaştığı yazı ile de gündeme gelmişti. Esquire dergisini “Gerçeklere saygısızlık etmek, kurgusal ve sorumsuz varsayımlar yapmak” cümleleri ile suçlamıştı. Hatta bu yazısında, kendisinin kariyerini bitirmeye ve itibarını yıkmaya çalışacaklarını da söyledi.

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir