Bumblebee’nin Erken İncelemeleri Geldi | Transformers 6 Nasıl Olmuş ?

Transformers serisinin 6. live-action filmi, aynı zamanda ilk defa Michael Bay tarafından yönetilmeyen filmi Bumblebee‘nin basın gösterimi yapıldı. Seçkin eleştirmenler izledi ve incelemelerini yayınladı.

Benim için önemi büyük, çünkü ne kadar Transformers sevsem de, filmlerini hiçbir zaman sevemedim. Bu sefer yönetmen koltuğunda Travis Knight var ve kendisi çok sevdiğim bir stop-motion animasyon olan, Kubo and the Two Strings’in yönetmeni.

İncelemelerden anladığımız kadarıyla harika olmayan, fakat kesinlikle ilk 5 filmden iyi olan bir Transformers filmi ile karşı karşıyayız.

Türkiye Vizyon Tarihi: 21 Aralık 2018

Bumblebee

Bumbleblee İncelemeleri – Spoilersız

Peter Debruge – Variety

Senaryonun tutarlı olduğu, Robotların bir karakter gibi hissettirdiği ve aksiyon sahnelerinin takip edilebilecek kadar temiz olduğu bir Transformers filmi hayal edin. 5 tane rock ’em sock ’em gişe filminden sonra, Michael Bay yönetmen koltuğunu işgal ettiği sürece izleyicilerin böyle bir filmi asla onaylamayacağı anlaşıldı. Bumblebee, 1980’lerin animasyon serisi fanlarının beklediği bir yapım olmuş.

Jim Vejvoda IGN

Bumblebee’nin bu filmde duygusal bir yolculuğu var. Önceden genç ve korkusuz bir askerin robot eşdeğeri, Dünya’da ise kayıp bir köpek yavrusu. Hem samimi ve savunmasız, hem de tehlikeli ve heybetli. Travis Knight’ın animasyon filmlerde ki arka planı, Bumblebee’nin mimiklerini, beden dilini ve duygularını aktarmada büyük katkı sağlamış.

Liz Shannon Miller – Indie Wire

Filmde bolca, dev robotların savaşı bulunuyor ama farklı olarak bu sefer ne yaptıklarını görebiliyoruz. Judo savaşları, kafa kafaya dövüşler ve bol aksiyon bulunmasına karşın sinematografi ve kurgu, bu saf CGI-aksiyon sahnelerinden zevk almanızı sağlıyor.

William Bibbiani – The Wrap

Travis Knight tarafından yönetilen Bumblebee, 1986’dan bugüne kadar yapılmış en iyi Transformers filmi. Tartışlılabilecek tek şey düşük standartlara sahip olması. Bunun dışında tutarlı bir hikayeye ve karakter gelişiminin iyi olduğu bir film izliyoruz. Bu gerçekten eğlenceli, tatmin edici ve iyi aksiyona sahip bir aile filmi.

Justin Lowe – THR

Transformers evrenini yeni ve daha nitelikli karakter odaklı bir yöne çekeren senarist Christina Hodson, doğrudan franchise’ın köklerine oynamış. Nitekim Charlie ve Bumblebee’ye yönelik olarak yazılan bir hikayeyi ustaca şekillendiren Hodson, 2007 orijinalinin inovasyonunu ve enerjisini etkili bir şekilde elden geçirmiş. Bumblebee, yönetici yapımcısı Steven Spielberg‘in klasik gençlik odaklı filmlerine de az çok benzeyen etkili bir yeniden canlandırma.

Bumblebee Fragman

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir