Doctor Who 11.sezon 2.bölüm inceleme | Yeni Tardis Yeni intro Yeni Doktor

Geldi gönlümün efendisi… hanımefendisi ? Biz de tam alışamadık. Ama geldi. Spoiler vermemeye çalışarak, rahat rahat yazıcaz. Siz de arkanıza yaslanıp okuyun, “Nasıl ilerliyor bu dizi, ne olmuş, izlenir mi?” gibi sorularınıza da cevaplar bulmaya çalışın. Ben baştan söyleyeyim, sonuçta Doctor Who bu, illaki izleyeceksiniz. Boş laf kalabalığı yaptık, daha yeni izlediğimizden antidepresan etkisi yarattı. Daha uzatmayalım ve Doctor Who 11.sezon 2.bölüm inceleme yazımıza başlayalım.

Doctor who

Doctor Who 11.sezon yenilenen Tardis

Doctor Who 11.sezon 2.bölüm konusu

Son bölümde hatırlarsanız, Doktor Tardis’e ışınlanmaya çalışırken bir şeyler ters gitmişti ve hem kendisi hem de yoldaşları uzay boşluğunda kalmışlardı. Biz nasıl kurtulacaklar diye düşünürken 2 farklı gemi, Doktor ile Yasmin ve Graham ile Ryan birlikte olmak üzere karakterlerimizi kurtarır. Daha sonra anlarız ki bu gemilerin sahibi olan 2 kişi aslında bir yarış içindeler ve gitmeleri gereken yer ise her yerinden ölüm fışkıran bir gezegende Tardis’in bulunduğu bölge.

Doctor who

Doctor Who 11.sezon 2.bölüm inceleme

İlk fark ettiğimiz şey tabii ki intro oldu. Çok güzel olmuş, yani şu mesajı size veriyor “biz abuk subuk iş yapmayacağız”.

Doctor Who 11.sezon 1.bölüm incelememizi okuduysanız, biraz boş olduğunu tartışmıştık. Bu bölüm daha iyi ama yine sıkıcı, Doktor’dan beklediğimiz ataklar yok. Atakları geçtim geri planda kalıyor. Bunun nedenini de şöyle açıklıyorum ben; Moffat yan karakterlerin arka planlarını anlatmakta başarısızdı. İşte bu yüzden bu sezon onu yıkmaya çalışmışlar. İlk bölümde de bu bölümde de yan karakterlerin hayatları, çektikleri, psikolojileri üstünde baya duruluyor. Ve altları dolu karakterler gerçekten. Neden orada olduğunu anlıyorsunuz “Oley macera !” diyip atlamıyor karakterler.

Doctor who

Tek sıkıntı Doktor’dan gelmesi gereken atak değil. Senaryo’da aynı şekilde yavaş ve sıradan. En azından Bir Doctor Who bölümüne göre sıradan. Ama bunun değişeceğine ben inanıyorum, daha Tardis bile yeni bulundu. 4. bilemedin 5. bölüm bu diziyi ayağa kaldıracak bölümler olacaktır.

Yavaş olmasının dışında bir kaç problem daha var. O muhafız robotlar ne öyle, yani nesi muhafız. “Z” çizerek kaçtı diye birini nasıl vuramıyorlar, NASIL MUHAFIZ ROBOTSUN SEN!
Onu geçtim bulundukları gezegenin tüm yaşamını bitiren o “peçete” yaratıklarda olmamış. Sen git koca gezegenin tüm canlı formlarını yok et, ama bıçakla kessinler bir de üstüne yanıp öl. Olmamış, yemedik.

Fragman

 

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

1 Cevap

  1. Umutcan Aldırmaz dedi ki:

    Cinsiyeyçilik yapmak istemiyorum ama olmamış kadın doktor. Doctor Who bence sonlarına geldi üzgünüm

Bir cevap yazın