Doctor Who 11.sezon 4.bölüm inceleme | Sezonun en kötü bölümü ?

Yine bir pazartesi günü Doctor Who ile karşınızdayız. Her Doctor Who incelemesinde “Bir sonraki bölüm daha iyi olacak.” dedik, yine olmamış. Hatta 6.5 ortalaması ile 11.sezonun en kötü bölümü olmaya aday olmuştur. Ama bir sonraki bölüm daha iyi olacak. Artık uzatmayalım ve Doctor Who 11.sezon 4.bölüm inceleme yazımıza başlayalım.

Doctor Who 11.sezon 4.bölüm konusu

Doktor Yaz, Ryan ve Graham’ı kendi zamanlarına bırakır. Daha sonra şans eseri, bir evin içerisinde devasa boyutlarda bir örümcek ve örümcek ağı ile mumyalanmış bir insan bulurlar. Doktor ve arkadaşları da bu durumun neden olduğunu ve nasıl kurtulacaklarını çözmeye çalışırlar.

Doctor Who 11.sezon 4.bölüm

Doctor Who 11.sezon 4.bölüm inceleme

Yeni sezonun en başarısız bölümü buydu bence. İnternette bakınca herkes 11.sezonun en iyi bölümüydü yazıyor. İlginç, insanlar Moffat kalitesizliğine alışmıştı galiba. Güzel diyebilceğimiz tek şey politik göndermeler ve dialoglardı. Zaten başka bir şey yoktu, biz Doctor Who’yu bunlar için izlemiyoruz yaratıcı senaryoları için izliyoruz. Büyük örümcekler, otel madenin üstüne kurulu, vay beee çok yaratıcı.

Doktor’un kişiliği inanılmaz değişmiş. Peter Capaldi‘de(en sevdiğim Doktor) çok fazla ölüm gördüğünden artık bu konuları umursamayan ve yalnızlığı pek takmayan zeki ama sosyopat bir Doktor varken, bu Doktor biraz narin olmuş. Hatta karakter olarak Matt Smith‘e(en sevmediğim Doktor) benzediğini söyleyebilirim.

Doctor Who 11.sezon 4.bölüm

Doctor Who – Dr. Jade McIntyre (Tanya Fear)

13.Doktor yalnızlığı sevmeyen, daha duygusal, insaların birlik olmasına inanan minnoş bir karakter. Böyle ani bir değişim bana hiç doğal gelmedi. Jodie Whittaker‘ın performansını Broadchurch‘te gördük, harikalar yaratabiliyor. Burada neden sönük kalıyor, çünkü senaryo kötü. Daha öncekinde iyi ama Doctor Who bölümü gibi değil demiştim, bu bölüm bildiğin kötüydü.

Örümcekler üzerinde deney yapan Dr. Jade McIntyre normal bir insan. Ben de normal bir insanım. Eğer yanımda garip bir kadın, bir kapı kilidini ışıldayan bir çubukla 1 metre mesafeden açarsa bunu garipserim. Ama bu dizide kimse hiçbir şeyi garipsemiyor. Bu durum benim canımı artık sıkıyor.

Doctor Who 11.sezon 4.bölüm inceleme

Doctor Who – Najia Khan (Shobna Gulati)

Sonu nereye bağladı? O da bağlanmadı. O kadar uğraştık sonra da öğrendik ki zaten kendileri ölüceklermiş. En son kasılan duyarı beğendim bak. O ayrı da sonra zaten silahla öldürdünüz, hatta “Beyaz Saray’a böyle girilir” dediniz, neydi bu Amerika’nın silah politikasına eleştiri mi? Dizi başladığından beri bir Amerika siyaseti, ırkçılık, silah kullanımı gibi olaylara eleştiriler barındırıyor. Ben barındırmasın demiyorum, eleştiri iyidir. Ama diziyi baltalamadan yapın şunu.

Doctor Who 11.sezon 4.bölüm Fragman

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın