Doctor Who 11.sezon 6.bölüm inceleme | Her Hafta Gömmeye Doyamadık

Haftalık Doctor Who gömme incelememiz başlıyor. Bence artık şu konuda hemfikiriz; 11.sezon Doctor Who falan değil. Yani bu yazıyı ona göre okuyun. Çünkü bugün Doctor Who yerine kalitesiz bir tarihi drama filmi konuşacağız. Doctor Who 11.sezon 6.bölüm incelememize hoş geldiniz.

Doctor Who 11.sezon 6.bölüm konusu

Yaz’ın anneannesinin Yaz’a kırık bir saat verir ve bir şekilde Tardis bu saat’in anısının zamanına gelir. Fakat gidildiğinde anlaşılır ki Yaz’ın anneannesi normalde evlenmemesi gereken bir adamla evlenmektedir ve Yaz’ın zamandan silinmesi sözkonusudur. Aynı zamanda bu tarih Ağustos 1947 Hindistan’dır, yani Hindistan Pakistan bölünmesi. Bir de üstüne suikatçi bir uzaylı ırkı’da ortaya karışır.

Doctor Who - Demons of the Punjab

Doctor Who 11.sezon 6.bölüm inceleme

Konuyu açıkladık, ne fark ettiniz? Suikatçi uzaylı ırkı(Thijarians) kısmı konunun en sonunda. Çünkü bize bir tarihi drama anlatıyorlar. Demişler ki “Abi biz bu bölümü yazdık ama hiç Doctor Who’ya benzemiyor. Hmm o zaman aralara uzaylı serpiştirelim.” Tardis bile yok, Doctor Who izliyorum sadece 1 dakika Tardis görüyorum. İNANILMAZ!

Şimdi aşağıya bir video paylaşacağım. Bu yorumlarım onunla bağlantılı. Önce bir izleyin. Bu video Doctor Who 9.sezon 8.bölüm – The Zygon Inversion‘dan alınma. Neden bunu koydum söyleyeyim; eğer bir kertenkele bile olsanız bu sahne sizi etkiler. Dialoglar mükemmel, sahne mükemmel, Peter Capaldi zaten muhteşem(Jodie Whittaker‘da çok iyi bir oyuncu, ona lafımız yok) ve en önemlisi arkada müzik yok. Çünkü seyircinin dikkatini dağıtmaya veya basit bir konuşmayı epik hale getimesine gerek yok. Sahne sessiz bile iyi. Peki bu bölüm ne oldu? 1 saat boyunca arkada doğu esintili müzik vardı. Gerçekten ilk defa izledim böyle bir şey.

 

Başta suikastçi sandığımız Thijarians’lar zaten yalnız ölenleri onurlandıran bir ırk çıktı. Yani hikayeye o kadar katkıları yok, en azından başta öldürdünüz de katkı sağladınız sandık. Ben ne kadar etki ettiysem hikayeye, Thijarians’lar da o kadar.

Bir rakı açıp izlerseniz güzel olabilir belki. Depresyondaysanız izleyin. Üzülme havanızda olmanız lazım yani, ama o havadayken neden Doctor Who izleyelim bilmiyorum. Dialoglar basit, senaryo basit, dram belki kurtarır(Bunun nedenini ilk incelemede açıklamıştık.) ama genel itibariyle BASİT.

Eleştirilecek çok şey var, çünkü iyi yapmışsınız dediğim bir şey yok. Doctor Who incelemesi değil gömüşü yazmam lazım. Moffat dönemini mumla arıyorum gerçekten, absürdtü, aptalcaydı falan ama en azından Doctor Who izliyorduk. Burada belgesel mi izliyorum, Mahsun Kırmızıgül mü bilemedim.

Doctor Who 11.sezon 6.bölüm Fragman

 

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın