En iyi Netflix Animeleri 2018

“En iyi Netflix Animeleri listeme Pokemon, Avatar gibi zaten nesillerdir efsaneleşmiş animeleri almadım. Bunları anlatarak boşa zaman kaybetmeyelim, bu başyapıtları hepimiz çok iyi biliyoruz”

1- Death Note

Konu: Ryuk adında bir ölüm tanrısı(Shinigami) bir gün ölüm defterini(Death Note) kaybeder. Defter bir okulun bahçesine düşer ve bunu Light Yagami adında çok zeki ve parlak bir öğrenci bulur. Defterin üzerinde nasıl kullanılacağı yazmaktadır. İlk başta yazanlara inanmasa da denedikten sonra inanmaya başlar. Light artık ölüm defterini en azılı suçluları öldürüp kendi adaletini sağlamak için kullanıcaktır. Tabi bu beşeri adaleti engellemeye çalışacak aşırı zeki ve sosyopat dedektifimiz “L” bulunmakta. Bu noktadan sonra L ve Light arasında inanılmaz bir zeka kapışmasına şahit olacağız.
Anlat anlat bitmez bu dizinin senaryosu. Hani kaliteli polisiye diziler izlerken deriz ya “ne kadar zekice, hangi kafayla yazmışlar bunu” gibi. İşte her bölüm bunu diyeceğiniz efsane bir animedir Death Note.

 • IMDB: 9
  Tür: Gizem, Fantastik, Polisiye
  Uzunluk: Toplam 1 sezon 37 bölüm

2- Sword Art Online

Konu: 2022 yılında betası piyasaya yeni sürülen VRMMORPG (Virtual Reality Massive Multiplayer Online Role-Playing Game) oyunu Sword Art Online birçok oyuncuyu içine çeker. Nerve Gear adı verilen bir alet vücut ile beyin arasındaki iletişimi keserek sizi sanal dünyaya aktarır. Oyuncular oyuna girer ve oynamaya başlar fakat fark edilir ki kimse oyundan çıkamaz. Oyunun kurucusu Kayaba Akihiko tek çıkış yolunun 100. katta bulunan boss’u öldürmek olduğunu söyler ve Sword Art Online başlar.
Daha önce bir sanal gerçeklik dizisini incelemiştik. İşte bu dizilere ilham kaynağı olan yapımdır SAO. Senaryosu, akıcılığı, karakterleri ve seslendirmeleri ile türünün başyapıtıdır.
Not: Oyun içinde ölen gerçek hayatta da ölür ayrıca Nerve Gear’a yapılacak dışarıdan bir müdahelede oyuncu ölecektir.

 • IMDB: 7.8
  Tür: Bilim-kurgu, Aksiyon, Oyun
  Uzunluk: Toplam 2 sezon 50 bölüm

3- The Disastrous Life of Saiki K

Konu: Lise 2.sınıf öğrencisi olan Kusuo Saiki çeşitli psişik güçlere sahiptir. Fakat bu güçler hayatını kolaylaştırmak yerine trajikomik bir hale getirir. Saiki bu güçlerini saklamaya ve normal, ortalama bir hayata sahip olmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır.
Şahsen izlediğim en komik animelerden biri hatta daha genel konuşursak en komik dizilerden olabilir “Saiki K”
Her bölümü 20 dakika olmasına rağmen 1 bölümde bile 4-5 farklı olay ile dizi sizi sürekli ekrana kilitli tutuyor.
Kafa dağıtmak için bire bir kaliteli bir komedi(Bu dönemde kaliteli mizah zor bulunur gençler)

 • IMDB: 8.2
  Tür: Fantastik, Doğaüstü güçler, Komedi
  Uzunluk: Toplam 2 sezon 36 bölüm

4- Ajin

Konu: Dünya üzerinde ölümsüz olan bazı yarı-insanlar bulunmaktadır, bunlara AJIN denmektedir. Ajin’ler sakat kaldıklarında iyileşemeseler de öldüklerinde tekrar sağlıklı hallerine dönebilirler. Tabii başka gizemli güçleri de yok değil fakat spoiler olabilir. Hükümet ise Ajin’leri Dünya’ya bir tehdit olarak görmektedir. Ana karakterimiz aslında kötü olmayan fakat biraz bencil olan Kei Ajin olduğunu bilmemektedir. Bir gün araba kazası ile Ajin olduğunu keşfeden Kai’nin peşine hükümet düşer ve olaylar başlar.
Not: Ajin çizimleri 3 boyutlu animasyona çalar nitelikte fakat izledikçe alışacaksınız, merak etmeyin.

 • IMDB: 7.7
  Tür: Fantastik, Dram, Aksiyon
  Uzunluk: Toplam 2 sezon 26 bölüm

5- Aggretsuko

Konu: Retsuko ofis çalışanı olan bir panda. Retsuko plazadaki aşırı çalışma saatlerinden, cinsiyetçi patronundan, farklı kişiliklerde sinir bozucu karakterlerden bıkmış ve özgüven problemleri yaşamaya başlamıştır. Sosyal hayatı tam anlamıyla çöptür. Ama cici kız Retsuko’nun efsane bir stres atma yöntemi vardır; DEATH METAL KARAOKE.
Açık açık söyleyeyim, dizideki bazı karakterleri çevrenizde olan insanlara benzetebilirsiniz. Bu zaten başlı başına bir kahkaha şölenine yol açıyor. Kaliteli espriler, tatlı mı tatlı çizimleri, inanılmaz orijinal bir fikir ve senaryo. Kesinlikle izlenmesi gereken animelerden.

Detaylı Aggretsuko incelememizi sitemizden okuyabilirsiniz

 • IMDB: 8.1
  Tür: Komedi, Dram
  Uzunluk: Toplam 1 sezon 10 bölüm(yeni sezonlar yolda)

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

2 Responses

 1. Alisa dedi ki:

  Aggretsuko çok stres atıcı bir şey ya diğerlerini de izledim ajin hariç ona da bakıcam

 2. DeathNoteTR dedi ki:

  Death Note’dan iyisi çıkarsa haber verin

Bir cevap yazın