Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile | Netflix Film incelemesi | Duygusal Ted Bundy

  • İsim: Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile
  • Yönetmen: Joe Berlinger
  • Senaryo: Michael Werwie
  • Süre: 1 saat 50 dakika
  • Tür: Dram, Biyografi, Suç
  • IMDb: 7.3 – Rotten Tomatoes: %58
  • Bincele notu: 2/5
  • İzlemek için: Netflix

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile konusu

Genç bekar bir anne olan Liz Kendall, bir gün çekici bir adamla tanışır. Çok güzel günler geçirirken sevgilisi Ted Bundy, tecavüz ve cinayet suçlarından tutuklanır. Liz Kendall’ın bu süreç içerisindeki  psikolojisini ve Theodore Bundy’in mahkemede kendini aklamaya çalışmasını izliyoruz.

Ted Bundy biyografi filmi

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile inceleme

Ted Bundy filmi denildiğinde aklınıza ne geliyor? Çok zeki ve karizmatik bir adam onlarca kadını öldürecek, mahkemede kendini savunacak, biz de hayranlıkla izleyeceğiz. Joe Berlinger ve Michael Werwie ise farklı bir açıdan yaklaşmayı istemiş ve Ted Bundy’e değil, cinayetlerini işlerken birlikte olduğu sevgilisine odaklanmış. Bunu fragmanlardan da biliyorduk zaten ve o zamandan beri ön yargılıydım. Bu yargılarımda haklı çıktım. İlk defa belgeseli filminden daha heyecanlı olan bir yapım izledim.

“Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile” Netflix yapımı bir film değil, Netflix bu filmin yayın haklarını 9 milyon dolara aldı. Muhtemelen Ted Bundy Tapes ile yarattığı etkiyi artırmak istedi. Ted Bundy’i çok fazla araştırmış bir insan olarak heyecanla beklediğim bu yapım hiçbir yönüyle başarıya ulaşamamış ne yazık ki. Film ile alakalı övebileceğim tek şey oyunculuklar. Lily Collins(Liz Kendall) ve Zac Efron(Ted Bundy) mükemmel oynamış.

zac efron ted bundy

Ted Bundy filmi yapıldığında en azından biraz cinayetlerin nasıl işlendiğini görmek isteriz. Bunu göstermen lazım, bu adam kötü. Ben filmin sonuna kadar Ted Bundy’nin iftiraya kurban gittiğini sandım ve empati kurdum. Tabii ki belgeselini izlediğim için böyle bir şey olmadığını biliyorum ama filmin bize gösterdiği şey bu. Ayrıca belgeseli izlemiş arkadaşlar için de film çok boş, gerek bile yok izlemeye.

Film, Liz’in psikolojisini bize göstermeye çalışıyor, aynı zamanda da Ted’in yaşadığı olayları aktarıyor. Ted’i konu alan sahneler tamamen gerçek kayıtlardan alınmış, dialoglar dahil. Yani oralar bir belgesel kıvamında gidiyor, Liz karakterini görmek de pek istemiyoruz açıkçası konu Ted Bundy olunca. Yani elde var sıfır. Çok bir şey söylemeye gerek yok, belgeseli izlediyseniz filme gerek yok. Belgeseli izlemediyseniz de gidin onu izleyin.

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile Fragman

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın