J.K. Rowling – Fantastik Canavarlar 3’ü 3 Kelime İle Tarif Etti !

Çok sevdiğimiz, her konuda övdüğümüz Harry Potter sinematik evreninin en kötü filmi Fantastic Beasts 2 faciasından sonra, Fantastic Beasts 3 belki güzel olur umuduyla sürekli haber takip ediyoruz. Tabii ki takip ettiğimiz platformlardan biri de Twitter’da J.K. Rowling‘in hesabı.

Takipçisinin sorduğu “Fantastik Canavarlar serisini çok seviyorum. Bir sonraki filmden ne bekleyebiliriz? 3 kelime ile tanımlayabilir misin?” sorusuna Rowling, “Bütün cevaplar verildi” cevabını verdi.

Neyin cevabını verecek çok merak ediyorum. Minerva McGonagall‘ın nasıl 1927’de geçen bir hikayede var olduğunu mu? Yoksa Credence‘ın nasıl tüm tutarsızlıklara rağmen doğmuş olduğunu mu? Bu kaynaktan daha detaylı okuyabilirsiniz olayları; Fantastic Beasts 2 incelemesi.

Diyelim açıkladın bir şekilde. Bu arada hayal bile edemiyorum Minerva faciasının açıklanabilmesini. Ama oldu bir şekilde. Bir filmde tüm cevapların bize verilmesi Harry Potter ruhuna ters. Fantastic Beasts için de ters, ilk filmde gördük yine plot twist. Harry Potter dediğimiz seri, 7 kitabında da, 8 filminde de her zaman sonunda bir twist yaşatmış ve bizi soru işaretleri içinde bırakmıştır. Rowling yine düşünmeden konuşuyor muhtemelen.

Benim yorumum gelirse, bu film serisi zaten 3 film olmalıydı. İlk filmde elde ettikleri parayı görüp uçan yapımcılar 5 filme çıkarınca, en az 1 filmin çöp çıkacağını tahmin ediyorduk. Fantastik Canavarlar 3 gerçekten güzel olacaktır bu arada, ben çok güveniyorum. Çünkü yapabilecekleri tüm hataları bu filmde yaptılar. 2. filmi bir güzel açıklayın, üzerine de güzel bir senaryo inşa edin tamamdır bu iş. Elinizde koskoca bir evren var, mükemmel karakterleriniz var, batırma şansınız yok.

Hatırlatmakta fayda var; Fantastik Canavarlar 3 – 20 Kasım 2020’de Amerika’da vizyona girecek. Türkiye için ise şuanlık bir haber yok.

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir