Good Girls inceleme | spoilersız | 3 Kadın soygun yaparsa ne olur ?

26 Şubat 2018 tarihinde NBC tarafında yayına başlayan suç-komedi türündeki dizi Good Girls inceleme yazımıza hoşgeldiniz. Bu yazımız spoilersız bir tanıtım şeklinde olacak. Okuyup izlemeye gidecek olanlara şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz ve Good Girls inceleme yazımıza başlıyoruz.

Good Girls konusu

Beth Boland, Annie Marks ve Ruby Hill kendi halinde yaşayan 3 yetişkin kadındır. Kendilerine has dertlerinden ve hayatlarının monotonluğundan bıkan 3 karakterimiz bir soygun planı yaparlar. Fakat bu plan bir anlık heyecanla oluşturulmuş, yüzeysel, iyi düşünülmemiş bir soygun planıdır. Annie’nin çalıştığı süpermarkete silahlı ve maskeli şekilde girip soygunu gerçekleştirmeye çalışırlar. Bu kötü soygundan sonra trajikomik olaylar karakterlerimizin peşini bırakmaz ve bize izlemesi eğlenceli bir ton macera bırakırlar.


Good Girls inceleme

Senaryo çok güzel bir şekilde akıyor, kesinlikle sıkmadan izlettiriyor. Ayrıca Christina Hendricks karaktere o kadar iyi oturmuş ki dizinin izlenebilirliliğini kat kat arttırıyor. İlk izlendiğinde Breaking Bad’in kadınlı ve komik versiyonu gibi geliyor. Aslında bu güzel bir şey ama dizide dram öğesinin neredeyse hiç olmaması karakterlere bağlanmamızı zorlaştırıyor. Zaman zaman kadın erkek eşitliğine göndermeler yaparak güzel iş çıkartmışlar ama ciddiye alamadım, çünkü komik. Bunu yazdım diye kızacaklar var ama izleyince size de komik gelecek eminim.
Kısaca kafa dağıtmak için birebir olmuş haydi izlemeye!

Fragman

 

  • IMDB: 7.9 – Rotten Tomatoes: %63
    Tür: Komedi, Macera, Suç
    Uzunluk: Toplam 1 sezon 10 bölüm(2. sezon 2019’da geliyor), her bölüm yaklaşık 40 dakika

Oyuncular: Beth Boland – Christina Hendricks
Annie Marks – Mae Whitman
Ruby Hill – Retta

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın