Altın Küre Ödüllü Green Book Senaristinin İslamofobik Tweeti

Donald Trump’ın anti-islam politikalarını hepimiz biliyoruz. Bu sefer 9 Eylül saldırısı ile ilgili konuştu; “Dünya Ticaret Merkezi’nin yıkılışını izledim, New Jersey’de binlerce insan, o bina yıkılırken gülümsüyordu.” dedi. Bu laflarından sonra Altın Küre En İyi Senaryo ödüllü, Green Book senaristi Nick Vallelonga; “Evet %100 doğru, New Jersey’deki müslümanlar kule yıkılırken gülümsüyorlardı. Senin gördüğünü ben de gördüm. Muhtemelen CBS haberlerinde” diyerek Trump’ı destekledi.

Neredeyse her gün din adına yapılan katliamları duyuyoruz. Bunlara birçok örnek verilebilir; El-Kaide, IŞİD, El-Nusra, Taliban sadece bizim bildiklerimiz. Ama bu saydıklarım kimin kontrolünde, gerçekten islamcı örgütler mi bilinmez. Hal böyle olunca islamofobi irrasyonel bir tutum haline geliyor ve ön yargının ötesine geçemiyor. Yani cehalet.

Burada ise başka bir durum var. Belki yanında hiç müslüman tanıdığın olmadığı için bu lafları edebilirsin. Fakat yine Green Book ile en iyi yardımcı erkek oyuncu Altın Küre ödülünü kazanan Mahershala Ali‘de müslüman.

Ya kendinden utandığından yada internette linç edildiğinden twitter hesabını kapattı. Umarım hatasını anladığı içindir.

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir