Hakan: Muhafız (The Protector) 2. Sezon incelemesi | Bu Yine Olmamış ?

Hakan: Muhafız 2. sezonu 26 Nisan 2019’da Netflix‘te 8 bölüm olarak yayınlandı. Hakan: Muhafız’ın ilk sezon incelemesini okumadıysanız sizi o tarafa alalım çünkü genel anlamda diziyi merak ediyorsanız, orada anlatıyoruz. Bu makale sadece 2.sezon için yazıldı. Bu arada SPOİLERLI inceleme bu, ona göre okuyun.

Konuyu geçiyorum, yine aynı aşk üçgeni var, kopuk bir senaryo var, en gereksiz detaylara önem fakat en önemlileri es geçmeler var ve bir değil yedi ölümsüzümüz var. Yenilikleri söylüyorum, Ceza’dan “Suspus” sizlerle; Yeni karakter ve yeni tipler, yeni taraftar ve yeni beatler. Evet, yeni karakterlerimiz var fakat kendilerinin hiçbir işlevi yok genel anlamda. Bu inceleme teknik bir inceleme değil, genel olarak senaryoya bir serzeniş olacak gibi. Başlıyorum…

hakan muhafız 2 sezon

Hakan: Muhafız 2. Sezon Dizi incelemesi (Spoilerlı) / The Protector 2

Birinci sezon incelememizden bildiğiniz gibi Muhafız’ın neden gömleğini çıkartması gerektiği bir soru işareti. Çıkartmasa ölmeyecek, dizinin kendisi hariç her şey güzel güzel ilerleyecek. Demek ki dizi için bunun olması lazım fakat sadece “lazım” ile olmaz. Seyirciye bir neden vermen gerekiyor ki biz onu yutalım. İkinci sezonun başında yine gömlek muhabbeti geçti, dedim bu sefer nedenini öğreniyoruz ama HAYIR! Açıklama şu şekildeydi; “Gömleği sürekli giymek yorar.” İyi sen ölebilirsin o zaman.

Bir çekirge planı var ölümsüzlerin. İlk duyduğumda sevindim, üzerine düşünülmüş gibi geldi yine hayal kırıklığına uğrattı. Önce müze ile başlayalım. Doğa müzesinden soyu tükenmiş bir çekirge çalınıyor ve bunun önemi biliniyor, polisler ise oturup diyor ki bu kişisel bir olay. Neyse bu polislerin aptallığı diyip geçelim. Leyla müzede bir eserin camını kırıyor, alarm çalıyor. Hadi güvenlik görmedi, böyle bir müzede kamera yok mu? Bunu da geçtim. O buton klişesi neydi ya. Maçın başlamasına ne gerek var, sal çekirgeyi 10 dakika önce kazandın işte.

Faysal bir röportaj veriyor, Hakan patlattı diyor tüm İstanbul teşkilatı Hakan’ın peşinde. Ne kanıt var ne bir şey, tamam adam nüfuzlu anladık ama bu kadar değil. Ayrıca sayın Faysal, zeki adamsın sen. Neden ilerde Muhafız olacak çocuğu orada öldürmüyorsun da kan kaybetsin diye bekliyorsun. Evet, Levent’ten bahsediyorum. Levent’te aynı kardeşi gibi oynak çıktı bu arada. Aşktan geçilmiyor film, sağ köşede östrojen sol köşede testosteron dizi.

hakan muhafız sezon 2

Sayın Hakan sıra sende. Faysal ile kan takası için kurulan tuzak neydi? Bana biri açıklasın bu durumu; tuzak kurulsun dedik, kuramadık. Sonra Azra dedi ki “O tuzak yarım saatte kurulmaz Hakan.” O zaman niye bu kadar izlettiniz bana. Hayır tuzak neydi onu bile bilmiyoruz. Ben Azra ortaya zekice bir plan atar da neden kıdemli olduğunu anlarız diye düşünmüştüm. Ayrıca adam sizden kan istemiş de, orada kan testi mi yapacak. Muhafız olmayan birinin kanını versenize, ben mi söyleyeceğim size her şeyi sadık olanlar!

Levent gitti Ceylan’ı öldürdü, küçücük çocuk. Arkadaşlar bu büyük bir olay, 13-15 yaşında bir kız çocuğunu bıçakladı adam, farkındayız değil mi? Bunun bir üstünde dursanıza, hemen nasıl güvendiniz tekrar. Hakan bir intikam falan al, döv en azından. Çocuk katili adam çocuk, alooooo ulaşamıyoruz galiba…

Bu tılsımlı hançeri arkadan sessizce gelip saplamak konusunda sıkıntılarımız var. Leyla, Hakan’ı öldürmek için ne güzel gidiyordun sessizce NEDEN BAĞIRIYORSUN NEDEN!

Son olarak bu dizideki tek akıllı mantıklı insan olan Zeynep. Kapalı çarşı çocuğu olarak tanımladığın Hakan’ı 2 gün boyunca nerede aradın? 2 gündür adam kapalı çarşıda takılıyordu işte, çok zor değil bak valla.

Hakan: Muhafız 2.Sezon Karakterleri

hakan muhafız netflix

Ben oyunculuklara değinmek istemiyorum çünkü kadro gerçekten değerli insanlardan oluşuyor. Fakat bu rollerde onları çok görmediğimiz için garipsiyoruz galiba. Gerçi oyuncuların kendilerini gösterebilecekleri karakterler de yok. Hadi yeni karakterlerimize bir bakalım.

Azra(Çigdem Selisik Onat), kıdemli sadık olan. Neyin kıdemli, yaşlısın diye mi senin sözün geçiyor. Sezon boyunca hiçbir şey yapmadı, tek yaptığı şey insanları suçlayıp durmak. Ne diye orda bilmiyoruz. Canlanan ölümsüzlerden biri zaten direk ölüyor. Mergen(Saygin Soysal)’in karakteri aslında güzel. Hem iyi bir koruma hem de bilim insanı olarak karşımıza çıkıyor fakat arkaplanı hiç yok. Bu sezonun can alıcı karakteri ise Levent(Engin Öztürk), Hakan’ın öz kardeşi. Bu konuda mutluyum çünkü dolu dolu bir karakter, gri bir karakter. Rüya(Burçin Terzioglu) yine sevdiğim karakterlerden, çünkü bir amacı var. Üzerinde hiç durulmasa da arada bir cümle geçiyor “İstanbul’u yok etmeden ait olduğumuz yere dönemeyiz.” Bu cümle diziyi kurtaracak olan cümle. Umarım ölümsüzlere gerçek bir motivasyon verilir artık.

Hakan: Muhafız 2. Sezon fragman

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın