Vizyondan – The Incredibles 2 | İnanılmaz Aile 2 inceleme | spoilersız

14 senenin ardından tekrar İnanılmaz Aile ‘yi izleme fırsatını bulduk, SONUNDA ! İnanılmaz Aile 2004 senesinde en iyi animasyon Oscar‘ını almasına rağmen 14 yıl boyunca İnanılmaz Aile serisini bize sunmayan Pixar’ı kınıyoruz ve spoilersız incelemesine başlıyoruz.

İnanılmaz Aile 2 konusu

Öncelikle film ilk İnanılmaz Aile’nin tam kaldığı noktadan devam ediyor. Klişe süper kahraman filmlerindeki “Dünya’yı kurtardık tamam hadi gidelim” gibi yüzeysel bir konuyu değil, bu aşamadan sonra yaşanabilecek hükümetin süper kahramanlara karşı yaptırımları ve karakterlerimizin süper kahramanlığı yasallaştırma çabasını işliyor.

Ana konudan dolayı daha aksiyonsuz geçicek gibi düşünebilirsiniz ama ilk filmden çok daha dolu ve heyecanlı geçiyor. 7’de 70’e herkesin izlemesi için yapıldığı için tabi ki bir aile filmi olmuş fakat bunun bir kötü yanı var; o da filmin sonunun pekte sürpriz olmaması, yani tahmin edebiliyorsunuz ama yine de çok başarılı bir film olmuş.

İlk Filmden Hatırlayalım Güçler, Karakterler ve Yeni Filmde Karakterlerin Rolleri

Hatırlatmakta fayda var Mr. Incredible ailemizin babası, inanılmaz güçlü ve ilk filmin yıldızı. Elastigirl ailemizin annesi ve tahmin edebileceğiniz gibi vücudu elastik, bu noktada söylemek istediğim bir şey var; ilk filmde ön planda olan Mr. Incredible bu filmde yerini Elastigirl’e bırakmış, annemiz çok daha ön planda. Violet Parr ailemizin kızı, güç kalkanları oluşturma ve görünmez olma yetenekleri var. Dashiell Parr ailemizin oğlu, inanılmaz hızlı ve bu hıza rağmen hiç soluk soluğa kalmıyor demek ki aynı zamanda yüksek bir dayanıklılığa sahip. Geldik filmin yıldızı Jack-Jack‘e, kendisi ailemizin bebeği olur ve görünen o ki bol bol yeteneğe sahip. Kızdığında canavara dönüşme, gözlerinden lazer atma, hapşurup havaya fırlama, kendini klonlama, yerçekimine karşı gelme, boyutlar arası gezme ve sayamadığım daha birçok yetenek fakat tek sorun var bu yetenekler kontrolsüz. Tabi yönetmenin dediğine göre Jack-Jack büyüdükçe bu yetenekler yavaş yavaş azalacakmış. Son olarak Frozone‘dan bahsetmek istiyorum, kendisi benim en sevdiğim karakter olur İnanılmaz Aile’de ve bu filmde ilk filmden daha fazla sahnesi vardı bu da beni mutlu etti, Adamsın Frozone.

Türkçe Dublaj Nasıl ?

Tabii son olarak türkçe dublajından bahsetmek istiyorum, şahsen her diziyi, filmi orijinal dili ile izleyen ve dublaj sevmeyen biri olarak Türkiye’deki animasyon seslendirmelerini gayet başarılı buluyorum. İnanılmaz Aile de onlardan biri. Seslendirme kadrosunu saymazsam emeğe saygısızlık yapmış olurum, işte o kadro :

Bob Parr / Bay İnanılmaz – Kerem Atabeyoğlu
Helen Parr / Lastik Kız – Sibel Taşçıoğlu
Violet Parr – Zeynep Ecem Güneş
Dashiell Parr – Can Kürküt
Jack-Jack Parr – Altan Atabeyoğlu
Lucius Best / Frozone – Ali Ekber Diribaş

  • İmdb: 8.1 – Rotten Tomatoes : %93
    Tür: Fantastik, Aksiyon, Animasyon
    Uzunluk: 125 dakika

Fragman

 

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın