Karayip Korsanları 6 – Johnny Depp, Jack Sparrow Olarak Yer Almayacak

İlk Karayip Korsanları filmi Siyah İnci’nin Laneti 2003 yılına damgasını vurmuş, yıkmış geçmişti. İlerleyen yıllarda çıkan devam filmleri ile kalitesini hep düşürdü ve ilk filmin üzerine bir şey koyamadılar. 2017’de çıkan Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı filmiyle birlikte, hem serinin en kötü notlarını aldılar hem de beklenen gişeyi alamadılar.

Karayip Korsanları 6 Hakkında Bilinenler

Hal böyle iken Karayip Korsanları 6‘da ne yapacakları bir merak konusuydu. Ağustos aylarında çıkan dedikodularla birlikte, Karayip Korsanları 6’nın senayosunun konuşulduğunu öğrenmiştik. Edinilen bilgiler; yönetmen koltuğunda 5.filmden tanıdığımız Joachim Rønning‘in oturduğu ve senaristlerin Rhett Reese ve Paul Wernick(Deadpool’un yazarları) olduğuydu. Stuart Beattie ve Ted Elliott’da yine kadroda yer alıyor. Şimdi ise hiç beklenmedik bir bilgi ortaya çıktı ve Johnny Depp‘in yeni filmde yer almayacağını öğrendik.

johnny depp - karayip korsanları 6

Disney’in live-action film yapımcısı Sean Bailey, Johnny Depp’in filmde yer almayacağını bir röportaj sırasında onayladı ve bu konu hakkında konuştu.

Yeni bir enerji ve canlılık getirmek istiyoruz. Karayip Korsanları filmlerini çok seviyorum ama Paul ve Rhett’in film ile bu kadar ilgilenmelerinin nedeni seriye yeni bir soluk getirmek istememiz. Ben de onları bu konuyla ilgili görevlendirdim.

Çok şaşırtıcı değil aslında. Zaten 5 film boyunca Fantastik Canavarlar‘da Grindelwald karakterini canlandıracak. Onun dışında, yaklaşık 2 yıl önce annesini kaybetti ve bundan tam 2 gün sonra, eşi ona boşanma davası açtı. Davanın sebebi ise Johnny Depp’in, Amber Heard’ı darp etmesiydi. Bu olaylardan sonra da hem büyük paralar kaybetti hem de ailesi ile arası açıldı. Yani zor zamanlardan geçiyor kendisi. Belki seride yer almayacak olmasının sebebi kendisinin istememesidir, ya da yapımcıların bu skandal sonrasında filmde oynatmak istememesi de olabilir. Ya da bu konular ile bağımsız, filmin Karayip Korsanları evreninde fakat farklı bir zaman diliminde geçmesi de planlanıyor olabilir. Kısıtlı bilgiler ile bu kadar yorumlayabildik…

Yeni gelen haberle birlikte küçük bir güncelleme; Johnny Depp’in kadroda olmamasından dolayı, yeni film için 90 Milyon dolarlık, fazladan bir bütçe oluşmuş.

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir