Kiss Me First inceleme | Sword Art Online Severleri Buraya Alalım

Üst Edit: Bu sitenin ilk incelemelerinden biri, insan geriye dönüp okuyunca duygulanıyor…

Kiss me First konusu

Kiss Me First incelemesine öncelikle konusuyla başlayalım; Leila(Tallulah Haddon) uzaktan sıradan görünen, yalnız ve genç bir kız. Leila kendini uçsuz bucaksız, istediğinizi olabildiğiniz bir sanal gerçeklik oyununa kaptırmıştır. Burada yeni arkadaş olduğu bir kız(Tess) ile olayların başladığı noktaya gelinir. Tess(Simona BrownLeila’yı oyun içerisinde özel bir bölge ve grup olan “The red pill” e götürür. Buraya katılmasıyla birlikte grup içinde kaybolanların ve ölümlerin olması, Leila’yı bir gizemin içine sürükler.

Kiss Me First inceleme

Basit bir mantık ile ana konunun bir oyun olması ve gizemli ölümler dizinin “Blue Whale” oyununa bir gönderme yaptığını düşündürtüyor. Aynı zamanda “The red pill” açık şekilde Matrix‘e bir gönderme, zaten ikisinden de dizide iz bulabiliyorsunuz.

Sword Art Online gibi başyapıtlar izlediyseniz, bu dizinin SAO‘dan çok daha karanlık  olduğunu söylemeliyim. Ayrıca Adrian(Matthew Beard) üzerinden psikoloji öğesi çok kullanılmış ki psikoloji ile ilgilenen insanların beğeneceği bir yapım olmuş kendisi.

Akıcı dili ile ve ortalama üstü senaryosu ile gayet güzel bir iş. Tabii bu söylediğim kendi türü içerisinde(sanal gerçeklik) olayı bilim-kurgu gibi genel bir türe yayarsam… Ehh işte. Tahmin edilebilir bir son, tamam belki o kadar kolay değil ama düşünürseniz bulursunuz.

Oyunculuklar anlaşılmıyor çünkü senaryo zaten biraz donuk oyunculuklar istiyor anladığım kadarıyla. Bu yüzden çok tanınır isim yok dizimizde ama hepsi yeterli seviyede duyguyu aktarmış diye düşünüyorum. Kısacası Kiss Me First oyun severlerin, psikolojik gerilim ve gizem severlerin izlemesi gereken türde bir yapım olmuş.

  • IMDB: 6.3 – Rotten Tomatoes: %57 (hak ettiğinden az olduğunu düşünüyorum)
    Tür: Bilim-kurgu, Gizem, Psikoloji, Gerilim
    Uzunluk: Toplam 1 sezon 6 bölüm, her bölüm yaklaşık 45 dakika

Fragman

 

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

1 Cevap

  1. Berkin AKTAŞ dedi ki:

    Bİlim kurgu ve fantastik film ve dizilere olan hayranlığımı dile getirmek elde değil. Bunu izleyeceğim teşekkürler.

Bir cevap yazın