Minecraft: Story Mode Netflix’te Yerini Aldı | İnteraktif Dizilerin Kapısı Aralandı

13 Ekim 2015 tarihinde piyasaya sürülen Telltale Games oyununu Minecraft: Story Mode artık Netflix‘te de oynanabilir hale geldi. Neredeyse tüm platformlara çıkmıştı zaten, bu da beklenen bir hamleydi açıkçası. Ama asıl beklediğimiz yapım Black Mirror’ın interaktif bölümleriydi. Ona daha var olsa bile neye benzeyebileceğini az çok kestirmemizi sağladı Minecraft: Story Mode.

Güncelleme: Black Mirror interaktif bölümü Bandersnatch sonunda geldi ! – Habere buradan..

Telltale’ın orijinal oyununu oynamasam da farklarını görmek için bir kaç sahneyi internetten izledim. Gördüğüm kadarıyla oyun ile Netflix yapımını ayıran 2 unsur var. Netflix’te QTE(Quick Time Events) yok fakat oyunda var. Diğeri ise basit işlerin bize yaptırılmaması, crafting table’a basarak yönlendiriyormuşuz oyunda anladığım kadarıyla. Burada daha sinematik, sadece dialoglarda ve 2-3 şey arasındaki seçimlerde önümüze seçenek sunuluyor.

minecraft netflix

Bu QTE olayının olmaması fakat animasyonun aynı olması konusunda sıkıntılarım var benim. Çünkü oyunda QTE olduğunu bilmesem bile, izlerken dedim ki “Burada kesin normalde bir şey vardı”. O animasyon boş kalmış bir şey yapılmayınca. Bazı sahneler bu yüzden gereksiz uzun ve donuk.

Seslendirmede ve altyazılarda inanılmaz farklılıklar var. Dublaj ve altyazıyı açsanız farklı şeyler izliyorsunuz. Bunu geçtim Türkçe dublajı gerçekten kötü olmuş. Ben normalde de zaten Türkçe dublaj sevmeyen biriyim fakat animasyon seslendirmede başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Burada olamamışız. Buna karşın orijinal seslendirme gayet başarılı.

Son olarak söyleyebileceğim şey; şuan 3 bölüm bulunmakta, kalan 2 bölüm ise 5 Aralık tarihinde Netflix platformunda yerini alacak.

minecraft story mode netflix

Minecraft: Story Mode

Oyunu oynamak için:

Netflix interaktif deneyimi için: NETFLİX

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

2 Responses

  1. Jan47 dedi ki:

    Dizinin seslendirmeleri bir garip olmuş sanki

  2. good Places dedi ki:

    Bu değil de Black Mirror’ın interaktifi gelince efsane olucak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir