Misfits inceleme | konusu | Yapılmış en eğlenceli Fantastik dizi

Bugün biraz eskilere gideceğiz ve en iyi Netflix fantastik dizileri listemizde de yer verdiğimiz Misfits dizisine bir bakış atacağız. 2009 – 2013 döneminde E4 kanalında yayınlanan 37 bölümlük İngiliz dizisi Misfits Fantastik-Komedi türü ile kendini öne çıkartıyor. Makale Misfits konusu ardından spoilerlı olarak devam edecektir. Uyarımızı verdikten sonra Misfits inceleme yazımıza artık başlayabiliriz.

misfits

Misfits konusu

İşledikleri suçlar nedeniyle kamu hizmeti cezası almış bir grup genç üzerinden dönüyor Misfits. Gençler kamu hizmeti görevlerini yaparken bir anda karanlık, garip bir fırtına ortaya çıkar. Şiddetli fırtına ardından, yavaşta olsa değişik güçler kazandıklarını anlayan gençler bir dizi trajikomik olayın ortasına düşerler.

Misfits inceleme

Başta en iyi fantastik diziler listemize aldık demiştik. Daha sonra konuyu verdik. Ama bir baktınız konu baya klişe kalmış. Korkmayın, bu klişe konu o kadar iyi işlenmiş ki en iyi fantastik diziler listemize girmeyi haketti.

Misfits

Öncelikle oyunculara bir bakalım. Çünkü bu dizinin en mükemmel olayı kadrosu. Zaten az sonra eleştirirken yine buraya değineceğiz.
Nathan Young(Robert Sheehan) dizinin en büyük komedi unsuru. İnanılmaz bir genç oyuncu. İzlerken hayran kalıyorsunuz, oynadığı karakterle o kadar uyumlu ki başkası yapsa sinir olacağınız hareketleri Robert Sheehan yaptığında sempatik geliyor. Zaten kendisi diziden ayrıldıktan sonra gelen karakter Rudy Wade(Joseph Gilgun) yerini dolduramıyor. Dizinin komik karakteri, espriler aynı tarz olsa bile sinir bozucu olmaya başlıyor.

Dizinin diğer ana karakterlerinden Simon Bellamy’i ise Game Of Thrones’tan tanıyacağımız Iwan Rheon canlandırıyor. Benim en sevdiğim karakter oldu kendisi. Oyuncu, karakteriyle tam bir bütün gerçekten. Onun hissettiklerini hissediyor, yaşadıklarını yaşıyorsunuz.

3.sezondan itibaren teker teker dağılan kadro ile dizinin kalitesi de düşüyor. Özellikle Simon ve Alisha’nın(Antonia Thomas) zaman yolculuğu üzerine kurulan hikayesi bittiğinde artık diziyi kurtaracak bir şey kalmıyor. Yeni kadroyla beraber dizide açıklar oluşmaya başlıyor.

Misfits

Diziyi en farklı kılan nokta özel güç çeşitliliği. Bu çeşitlilik rastgele değil ve gayet güzel kullanılmış. Boşuna, sadece bulunsun diye koyulan bir özellik yok. Sütçü çocuk bile laktozu kontrol ederek insanları öldürebiliyor veya beyin iltihabına neden olabiliyor. Bu özellikleriyle klişelikten uzaklaşmaya başlıyor.

Misfits’in bir gençlik dizisi olması ve gençlerimizin biraz yaramaz olmasından kaynaklı bol bol +18 sahne bulunuyor. Ama iyi ayarlamışlar bu sahneleri. Çoğu Nathan’ın pis şakaları zaten. Diğerleri ise bunaltıcı uzunluklarda değil. Onun yerine kısa ama bol bir şekilde yerleştirilmiş bu sahneler. Öyle ki cinsel ilişkiye girerek insanların özel güçlerini silebilen biri bile var.

 Misfits Fragman

 

  • IMDB: 8.3 – Rotten Tomatoes: %92
    Tür: Fantastik, Doğaüstü güçler, Kara Mizah, Komedi, Gençlik
    Uzunluk: Toplam 5 sezon 37 bölüm, her bölüm yaklaşık 45 dakika

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın