En iyi Morgan Freeman Filmleri | Birbirinden Efsane 10 Film

Bana sorsanız “Bütün filmleri iyi olan aktör kimdir?” diye, cevabım kesinlikle Morgan Freeman olurdu. Bu yüzden bincele.com olarak sizlere en iyi Morgan Freeman filmleri listemizi hazırladık.

1) The Shawshank Redemption – Esaretin Bedeli

morgan freeman - esaretin bedeli

Morgan Freeman filmleri listemizde 1. sırada Esaretin Bedeli

The Shawshank Redemption konusu: Film Andy(Tim Robbins) ve Red(Morgan Freeman) isimli iki mahkumu konu almaktadır. Masum olduğunu söyleyen Andy, karısını ve sevgilisini öldürmesi iddiası ile Shawshank Devlet Cezaevinde 2 kez müebbet hapis cezasına çarptırılıyor.

Red, Andy’nin hapishane şartlarına karşı çabuk pes edeceğini düşünse bile Andy oldukça dirençli çıkmıştır. Red ise hapishaneye dışarıdan her şeyi sokabilen bir insandır. Red’in bu özelliği sayesinde Andy ile tanışırlar ve bir şekilde buradan kurtuluşu bulmaya çalışırlar.

 • Yönetmen: Frank Darabont
  Yazar: Stephen King
  IMDB
  : 9.3

2) Se7en – Yedi

morgan freeman - se7en

Morgan Freeman filmleri listemizde 2. sırada se7en

Se7en konusu: Hıristiyanlık inancındaki 7 ölümcül günah üzerinden cinayetler işleyen bir katilin peşine düşen iki polis dedektifin(Brad PittMorgan Freeman) hikayesini anlatıyor.
Yedi Ölümcül Günah; Kibir, Açgözlülük, Şehvet Düşkünlüğü,Kıskançlık, Oburluk, Yıkıcılık ve Tembellik

 • Yönetmen: David Fincher
  Yazar: Andrew Kevin Walker
  IMDB: 8.6

3) The Dark Knight – Kara Şövalye

Morgan freeman - the dark knight

Morgan Freeman filmleri listemizde 3. sırada The Dark Knight

The Dark Knight konusu: Joker’in ortaya çıkması ile kaosa dönen Gotham Sokakları’nın kurtarıcılığını üstlenen Batman’in hikayesini konu alıyor. Joker’in dehası ile baş etmek kolay olmayacaktır. Gotham eski kaos dolu günlerin eşiğindedir. Batman kendi varlığını da sorgulamaya başlar, acaba kendisi var olduğu için mi suçlar artıyor yoksa suçlar arttığı için mi Batman var? Morgan Freeman Lucius Fox rolü ile karşımıza çıkıyor.

 • Yönetmen:  Christopher Nolan
  Yazar: Jonathan Nolan
  IMDB: 9.0

4) Million Dollar Baby – Milyonluk Bebek

Morgan Freeman - Million Dollar Baby

Morgan Freeman filmleri listemizin 4.sırasında Million Dollar Baby

Million Dollar Baby konusu: Frankie Dunn, tüm hayatını mükemmel dövüşçüler yetiştirerek geçirmiştir. Zaman içinde kızından kopmasının acısı ile kimseye yaklaşmaz. Frankie’nin salonuna bakan tek arkadaşı eski boksör Scrap(Morgan Freeman), onun hırçın mizacının ardında 25 senedir affedilmeyi bekleyen bir insanın var olduğunu bilir. Bir gün Maggie Fitzgerald adında bir kadın kapıdan içeri girip boks öğrenmek istediğini söyler ve şov başlar.

 • Yönetmen: Clint Eastwood
  Yazar: Paul Haggis
  IMDB: 8.1

5) Now You See Me – Sihirbazlar Çetesi

now you see me - morgan freeman

Morgan Freeman filmleri listemizin 5.sırasında Now You See Me

Now You See Me konusu: Dünya’nın en iyi sihirbazlarından oluşan ‘Mahşerin Dört Atlısı – Four Horsemen’ takımının başından geçenleri konu alıyor. Yeteneklerini sadece sahne gösterileri için değil, banka soygunu, polisten kaçmak gibi yasal olmayan işlerde de kullanıyorlar. Bunun üzerine özel FBI ajanı Dylan bu çetenin peşine düşer.
Morgan Freeman ise Thaddeus Bradley rolü ile karşımıza çıkıyor.

 • Yönetmen: Louis Leterrier
  Yazar: Ed Solomon
  IMDB: 7.3

6) Invictus – Yenilmez

invictus - morgan freeman

Morgan Freeman filmleri listemizde 6. sırada Invictus

Invictus konusuNelson Mandela’nın(Morgan Freeman) Güney Afrika Devlet Başkanı olarak ilk döneminde, ülkesinde birliği ve barışı sağlamak için Güney Afrika Rugby takımı kaptanıyla yaptığı işbirliğinin hikâyesi anlatılıyor. Irk ve ekonomik nedenlerden oluşan ayrılmcılığa da parmak basılıyor. Mandela sporun uluslararası dili sayesinde insanları birleştireceğine inandığı için, 1995 Dünya Kupası’nda Güney Afrika Rugby takımını destekler.

7) Oblivion

oblivion morgan freeman

Morgan Freeman filmleri listemizde 7. sırada Oblivion

Oblivion konusu: Jack(Tom Cruise) adında deneyimli bir asker, insanoğlunun bir zamanlar “Dünya” diye adlandırdığı terk edilmiş bir gezegene keşif için yollanır. Dünya gezegeni Dünya dışı canlılar tarafından işgal edilmiştir ve gezegende hala varlıklarını sürdürmektedirler. Jack tüm bunları araştırmakla görevliyken, karşısına hiç beklenmediği sürprizler çıkacaktır.

 • Yönetmen: Joseph Kosinski
  Yazar: Karl Gajdusek
  IMDB: 7.0

8) Wanted

morgan freeman wanted

Morgan Freeman filmleri listemizde 8. sırada Wanted

Wanted konusu: Babasının kiralık katil bulunduğunu öğrenen ve onun izinden gitmeye karar veren başarısız bir genç olan Wes, kendisine mesleğin inceliklerini öğretecek olan Fox(Angelina Jolie) ve Sloan(Morgan Freeman) adlı deneyimli katiller eşliğinde çalışmaya adım atar. Yaşamında çok başarısız olan ve bu döngüyü kırmak isteyen Wes, Fox’u tanıdığı günden itibaren bakış açısını değiştirerek benliğinin içinde kurnaz kurnaz dolaşan kızgın ve öfkeli yaratığı serbest bırakacaktır.

 • Yönetmen: Timur Bekmambetov
  Yazar:  Michael Brandt
  IMDB: 6.7

9) Lucy

Lucy

Morgan Freeman filmleri listemizde 9. sırada Lucy

Lucy konusu: Uçlarda yaşamayı seven bir genç kadın olan Lucy(Scarlett Johansson), birkaç gece beraber takıldığı Richard yüzünden kendisini bir anda uyuşturucu şebekelerinin içine kurye olarak düşmüş bulur. Vücudunun içine yerleştirilen yeni bir tür sentetik uyuşturucu, beklenmedik bir şekilde Lucy’nin vücuduna nüfuz edip kanına karışmaya başlar. Damarlarında dolaşan kimyasallar Lucy’nin beyninin tüm kapasitesini kullanabilmesini sağlar. Akıl okuma, telekinezi ve acıyı hissetmeme vb.

 • Yönetmen: Luc Besson
  Yazar: Luc Besson
  IMDB: 6.4

10) Transcendence – Evrim

transcendence

Morgan Freeman filmleri listemizde 10.sırada Transcendence

Transcendence konusu: Dr. Will Caster(Johnny Depp), çok zeki ve yapay zeka üzerinde çalışan bir bilim insanıdır. Bu sebeple teknoloji karşıtı radikal grupların tepkisini çekmektedir. Sonunda bir terörist grubun saldırısına uğrar ve öldürülür. Eşi Evelyn(Rebecca Hall) de bir bilim isanıdır ve Will’in beynini gelişmiş bir bilgisayara entegre eder. Will’in beyni eşiyle ve internetle etkileşime geçer. Terörist grup Will’in hala hayatta olduğunu anlayınca, entegre olduğu bilgisayarı yok etmek için harekete geçerler.

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın