Plastik Adam | Warner Bros. Plastic Man DC Karakterini Film Yapıyor !

ScreenRant ve TheWrap gibi ünlü basın haberlerine göre Warner Bros. DC evreninden Plastic Man‘in filmini onayladı. Film türünün komedi aksiyon olacağı söyleniyor ve senaristimiz Amando Idoko olacak. Film hakkında çok bilgiye sahip değiliz, aynı zamanda Plastic Man zamanının ünlü kahramanlarından olsa da eski popülerliğini kaybetti. Bu yüzden kısaca kendisini tanıyalım.

Plastik Adam | Plastic Man kimdir ?

Plastic Man

Plastik Adam Jack Cole tarafından Quality Comics için tasarlanan, daha sonra DC‘ye devredilen bir karakterdir. Gerçek ismi Patrick “Eel” O’Brian olan karakterimizin gücü, adından da tahmin edilebildiği gibi uzama/esneme. Esnekliğin yanında süper güçlerinde dayanıklılık, hızlı iyileşme, telepatiden korunma, yaralanmazlık ve ölümsüzlük de bulunuyor. Yani DC’nin güçlü karakterlerinden. Hatta Batman‘in kendisi hakkında bir sözünü size bırakalım.

Plastic Man survived for 3000 years as little more than crumbs scattered around the Atlantic. If that doesn’t give you an idea of the level of power he hides behind that doofy smile of his, then you’re brain dead.

Süper-kahraman olma hikayesi ise şu şekilde; Patrick “Eel” O’Brian ve çetesi zamanının en yetenekli hırsızlarıdırlar. Bir gün kimyasal fabrikasını soymaya kalkışırlar fakat Batman onları durdurur. Batman ile olan kapışma sırasında Patrick O’Brian bir asit havuzuna düşer ve esneklik özelliklerini bu şekilde kazanır. Çetenin geri kalanı hapsi boylar. Batman, Patrick bu hale geldiği için kendini suçlar ve onun rehabilitasyonunu üstlenir. Böylece Plastik Adam doğar.

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir