En Güçlü Slytherin’li Harry Potter Karakterleri

“Bu liste tamamen sırasız yapılmıştır.” J.K. Rowling’in büyücülük evreni hakkında yazılarımız devam ediyor. Çünkü durduramıyoruz kendimizi. Çok fazla içerik var, hepsini nasıl yazacağız bilemiyoruz. Siz okudukça bu seri devam edecek. Pottermore’a göre ben bir Slytherin’im ve gurur duyuyorum. Bu yazıyı okuyan Mud-Blood’lar siz çıkıp gidebilirsiniz. Dediğimiz gibi sırasız bir şekilde listeledik. Belki unuttuklarımız vardır, yorumlarda belirtirseniz ekleriz. İyi okumalar.

THE BLOODY BARONbloody baron

Kitabı okuyan arkadaşlar şapşik Peeves’i bilir. Bu arkadaşı zapt etmek neredeyse imkansız. Kendisiyle başa çıkabilen 2 kişi var; birisi Albus Dumbledore diğeri ise Bloody Baron. Çünkü güç sadece büyüden ibaret değildir.

MULCIBERmulciber

Büyü gücü esas alındığında Imperius lanetini epey önemsiyoruz. Çünkü affedilmeyen 3 lanet içinde en komplike ve kontrolü zor olanı imperius. Mulciber ise ölüm yiyenler arasında bu laneti en iyi kullananlardan. En kolay örnek olarak yukarıda gördüğünüz resmi açıklayabiliriz. Bu resim 3 Büyücü turnuvasından ve Viktor Krum, Barty Crouch’ın laneti altında hareket ediyor.

Sadece bununla kalmıyor, çünkü kendisi bir manyak. Öğrencilik döneminde bile, bu laneti sırf şakasına arkadaşları üzerinde kullanıyordu. Ve biz biliyoruz ki, bu lanetlerin cezası Azkaban’dır. Bu arada Severus Snape ile de arkadaştı.

SEVERUS SNAPEseverus snape

Slytherin özelliklerini tam anlamıyla taşıyan bir karakter. Hırs, zeka, kurnazlık, beceriklilik. Hepsi bir arada ve mükemmel bir şekilde tek bir insanda. Özellikle Legilimens büyüsü ile tanıyoruz kendisini. Yani zihin okuma. Sadece okuma değil, Voldemort gibi diğer zihin okumada güçlü büyücülere karşı farklı gerçeklikler de gösterebiliyordu. Öyle iyiydi ki bu işte, Voldemort ona tam anlamıyla güvendi.

Öğrencilik zamanında bile tam bir dahiydi. Melez Prens’in kitabından anlayabileceğimiz üzere iksir yapımı ve karanlık sanatlara karşı savunmada rakiplerine fark atmış durumdaydı. Sadece savunma değil, karanlık sanatlarda da çok iyiydi. Kendi büyüsü olan Sectumsempra’dan bunu rahatlıkla anlayabiliriz. Bu arada serideki en sevdiğim büyüdür.

LUCIUS MALFOYlucius malfoy

Malfoy’ları genelde Voldemort’un tarafında görsekte, aslında güçlünün yanında istemeden durup hayatta kalmaya çalışan bir aileydiler. Bunu Ölüm Yadigarları’nda daha net gördük. Bu yüzden çoğu insanın aksine kendilerine karşı ayrı bir sempati besliyorum. Azıcık bencil ve kendini beğenmişler sadece. Buna karşın Lucius Malfoy göründüğünden güçlü bir karakterdi.

O da Voldemort gibi Imperius lanetinde yetenekliydi. Bu özelliğini Broderick Bode’a laneti yaptığında görebiliyoruz. Tabii bu görevi başarısızlıkla sonlandı ve kehaneti çalamadı. Ama burada konumuz bu zor büyüyü ustalıkla yapabilmesi. Narcissa Malfoy’u da ayrı inceleyebilirdim ama hemen araya sıkıştırayım. Ölüm yadigarlarında, Voldemort’a yalan söyleyip Harry’i kurtarması bütün gidişatı değiştirmişti hatırlarsanız. Kandırma yeteneği ve ani karar verme özellikleri ile Malfoy ailesi her bireyi ile ayrı güçlü.

Çoğu kez fark edilmeden pis pis  işler de yaptı. 1994 Quidditch Dünya Kupası da dahil. Özellikle Muggle’ları manipüle etmekte üstüne yok. İlk büyük büyücü savaşından sonra Hogwarts’ta müdür oldu ve Cornelius Fudge gibi nüfuzlu insanlarla yakın ilişkiler kurdu. Yani sadece büyü gücü ile değil, zekası ve stratejisi ile de güçlü figürlerden biri.

ANDROMEDA TONKSandromeda tonks

Cruciatus lanetine karşı gelebilen nadir insanlardan. Her saniye kemiklerinizin kırıldığını hissettiğiniz bu 3 affedilmez lanetin en acımasızına karşı gelebilmek, mükemmel bir güç ve irade gerektiriyor. İrade demişken, Andormeda aynı zamanda Black ailesi ferdi. Bu Pure-Blood elitisti ailenin ideolojisinden çıkıp Muggle doğumlu Ted Tonks ile evlenmesi de büyük bir cesaret ve sevgi göstergesi. Son olarak, kendisi seride görebileceğiniz en yetenekli şifacı.

DOLORES UMBRIDGEdolares umbridge

Serinin en iğrenç, itici, pislik karakteri. Hareketleri ve tavrı ile malum bir insanın kadın hali. Tam bir yobaz, bağnaz olduğu kadar da güçlü. Türkiye özeti gibi kadın. Büyü gücü ile bu listeye girmedi. Tamamen stratejileri ile girdi. Bir insan nasıl olur da ölüm yiyenleri kontrol edebilir. Hem de bu kadar rahatça.

Karanlık Sanatlara Karşı Savunma hocası oldu 1 yıl süreliğine ve tüm sistemi değiştirdi. Uygulamalı eğitimleri kaldırdı. Öğrencileri eğitimsiz bıraktı ve ileride çıkabilecek sorunları şimdiden ortadan kaldırdı. Tam bir pislik yani, insan yazarken sinirlenir mi? Ben çok sinir oldum bunu geçiyorum…

HORACE SLUGHORNhorace slughorn

İşte Slytherin özelliklerini zerre barındırmayan bir insan. Evet çok zeki ama bir o kadar safcık bir minnoş. Birazcık egoist ve hazine avcısı da diyebiliriz. Çünkü her öğrenciye karşı aynı davranmıyor. Işık gördüklerine karşı böyle bıcırık mesela Harry.

Kendisi her türlü büyü konusunda bilgili özellikle iksir yapımında. Tabii ki bu bilgisini kullanmak isteyen biri vardı; Tom Riddle. Öğrencilik zamanında çok parlaktı ve Slughorn’un gözde öğrencilerindendi. Hatta Horcrux’ları Voldemort’a öğreten insandır kendisi. Pratiği olmamasına rağmen büyücü savaşında Voldemort’un karşısına çıkmış ve düellodan sağ çıkmıştır. Bu küçümsenecek bir olay değil.

BELLATRIX LESTRANGEbellatrix lestrange

Kitabı okurken iyi canlandıramadığım bir karakter olmakla beraber film serisinde en beğendiğim karakterdir. Tabii bunun en büyük nedeni, oyuncu Helena Bonham Carter’dır muhtemelen. Konumuz bu değil. Konumuz Bellatrix’in ne kadar güçlü olduğu.

Frank ve Alice Longbottom’a acımadan, uzun süre işkence yaptı ve öldürdü. Sirius Black ve Nymphadora Tonks’u hiçbir şey hissetmeden öldürdü. Sirius Black’in öz kuzeni olmasına rağmen güle oynaya öldürdü. İnanılmaz bir soğukkanlılık örneği. Cruciatus lanetinden zevk alabilen bir canlı. Voldemort anlamamasına rağmen, Snape’in sadakatini sorgulayabilen yegane zeki ölüm yiyenlerden biri. Saymadığımız özellik kaldı mı; zeki, güçlü ve psikopat.

VOLDEMORTvoldemort

Pek bir şey söylememe gerek yok. Gücü ve yaydığı korkusuyla çoğu büyücüyü kendi safına kattı. Bazıları istekleri olmadan imperius lanetinin etkisiyle onun safına girdi. Sadece büyücülere değil Inferi, dev ve ölüm yiyenlere de hükmetti.

Daha küçük bir çocukken Slughorn’dan ölümsüzlüğün sırrını aldı. Ruhunu parçalara böldü ve onları nesnelere hapsetti. Occlumens büyülerinde tüm tarihin en iyisiydi. Ve yenilmesinin tek nedeni şansızlığıydı veya Harry’nin şansı. Bu konuya başka bir zaman değineceğiz.

SALAZAR SLYTHERINsalazar slytherin

Slytherin listesi yaptık, bu durumda kurucusunu almasak olmaz. Listenin en güçlüsü olmadığı kesin, çünkü asıl amacını gerçekleştiremedi. Diğer kurucuların aksine, o Hogwarts’ın pure-blood mükemmel öğrencilerden oluşmasını istiyordu. Fakat bu gerçekleşmedi. Ama kendisi Hogwarts’ın kurucularından ve sırlar odasının mimarı. Çatal dilini o kadar iyi konuşuyor ki Basilisk ile iletişime geçebilmiş ve sırlar odasına yerleştirebilmiştir. Ve bu odayı o kadar iyi sakladı ki Tom Riddle’a kadar bu odayı kimse açamadı.

MERLINmerlin harry potter

Evet Merlin. Neden liste Slytherin diye sormuş olabilirsiniz, işte size sebep. Hakkında hiçbir şey bilinmemesine rağmen tek bir şey biliniyor; kainatın en güçlü büyücüsü. J.K. Rowling’in büyücülük evreninde bir güç sıralaması yapmak neredeyse imkansız. Eğer ikinci kim derseniz herkes farklı bir şey söyler. Ama en güçlüyü sorarsanız, o kişi Merlin.

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın