Testere Yazarlarından Yeni Son Durak / Final Destination Filmi Geliyor

Korku türü şuan sinema sektörünü domine ediyor ve etmeye devam edecek gibi gözüküyor. Herkes bu furyanın bir ucunu yakalamaya çalışıyor. Özellikle bu sene tam bir korku yılı geçirdik. The Quite Place, Bird Box ve özellikle son yılların en iyi korku filmlerinden olan Hereditary ortalığı yıktı geçti.

Tabii ki böyle yeni isimler çıkartmak zor. Onun yerine stüdyolar, ismi duyulunca bile iyi gişe yapabilen filmleri tercih edebiliyor. Bu yeniden yapım filmlere bir yenisi daha geliyor; Son Durak / Final Destination

New Line Cinema, Testere’nin(Saw) yazarları olan Patrick Melton ve Marcus Dunstan ile Son Durak serisini yeniden canlandıracak. 2000 – 2011 arası 5 filmlik serisi ile büyük yankı uyandırmıştı. 40 milyon dolarlık küçük bütçeleri ile 665 milyon dolarlık gişe yapmaları da New Line’ı bu franchise’ı devam ettirmeye teşvik etmiştir.

final destination

Bu arada New Line Cinema’nın işlerini hatırlatmakta fayda var; IT, The Conjuring, The Nun, Anabelle, A Nightmare on Elm Street ve Se7en. Tabii buraya sadece korku-gerilim türündeki yapımlarını yazdım. Bu bağlamda korku türünde başarılı olduklarını sölemek yalan olmaz. Warner Bros.’un bir stüdyosu olması da bütçe olarak güçlü olduklarını gösteriyor. Tabii ki sadece film stüdyosunun bir filmin iyi olmasındaki payı küçük. Bekleyip göreceğiz.

Seriyi hiç bilmeyenler için konusunu açıklayalım. Her filmde ilk başta bir kaza olur ve 1 arkadaş grubundan bazı insanlar bu kazadan sağ çıkar. Fakat daha sonra tamamen tesadüfi bir şekilde, garip kazalarla ölmeye başlarlar. Vu bu grup ölüm zincirine karşı gelmeye çalışır. Bu özellikleriyle sadece bir korku filmi olarak değil, olayların tesadüfi ve biraz abartı olsa da başımıza gelebilecek kazalar olduğu için psikolojik olarak da sizi etkileyebiliyor. Filmin vizyon tarihi ile ilgili bir bilgi bulunmuyor.

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir