The Angel inceleme | spoilersız | Ulusal Kahraman Ashraf Marwan’ın Hayatı

14 Eylül 2018 tarihinde Netflix platformunda yayına giren, Ariel Vromen‘in yönettiği ve gerçek bir hikayeden alıntılanan The Angel inceleme yazımıza hoşgeldiniz. Spoilersız olarak işleyeceğimiz bu makaleyi okuyup izlemeye gidecek olanlara şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz ve sizleri The Angel inceleme yazımızla baş başa bırakıyoruz.

The Angel konusu

The Angel, Mısır Devlet Başkanı Cemal Abdünnasır’ın damadı Ashraf Marwan’ı konu alıyor. Türkiye’de Eşref Mervan olarak tanıyoruz kendisini, internette arayıp bulabilirsiniz. Eşref Mervan hem Mısır için hem de İsrail için ulusal kahramandır, bu bilgileri verdikten sonra tekrar konumuza dönüyoruz. İsrail ile Mısır arasında yaşanan politik olaylar savaşa doğru meyillenmektedir. Mısır savaş hazırlıkları yaparken Ashraf Marwan buna karşı çıkar fakat bir etki yaratamaz. Bu filmde Ashraf Marwan’ın çift taraflı casusluk yaparak bu savaşı engellemeye çalışmasını izliyoruz.

The Angel inceleme

Vakit kaybı değil ama iyi de olduğunu söyleyemem. Çok yavaş ve durağan kalmış film, aslında bu benim için bir problem değil ama böyle olacağına belgesel-film olsaydı filme daha iyi otururdu. Oyunculuklar da aynı şekilde ahım şahım değil, görünmese bile derinde kaotik olan bir ortamda böyle donuk yüzler beni inandırmadı. Ashraf Marwan’ın karakter gelişimi üst düzey zaten, daha telefonu korkak korkak açan adam bir anda James Bond’a dönüştü.
Karakterler tabii ki gerçek hayattan alınma, peki benzetmişler mi? Ehh işte.. Aşağıda resim karşılaştırmasını yaptım, siz karar verin.

The Angel

Eşref Mervan

Tabi bir de film müzikleri var, onlar olmuş. Hem de çok güzel olmuş, ayrıca The Angel müziklerini tasarlayan sanatçımız da Pınar Toprak.

Oyuncular: Ashraf Marwan – Marwan Kenzari
Mona Marwan – Maisa Abd Elhadi
Kaddafi – Tsahi Halevi
Diana Davis – Hannah Ware

Fragman

 

  • IMDB: 6.2 – Rotten Tomatoes: %86
    Tür: Tarih, Dram
    Uzunluk: 103 dakika

 

 

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın