The Innocents inceleme | spoilersız | Sıra dışı bir Fantastik dizi

24 Ağustos 2018 tarihinde yayına giren yeni fantastik dizi The Innocents inceleme yazımıza hoş geldiniz. Spoilersız incelememizi okuyup izlemeye gidecek olanlara şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz ve The Innocents inceleme yazımıza başlıyoruz.

innocents

The innocents konu

Harry ve June ergenlik çağlarında olan 2  genç aşıktır. June’un babası ona keskin kurallar koymuştur, Juna ev ve okul arasında gidip gelen sıkışık bir hayat yaşamaktadır. Annesinin olmaması June’da psikolojik yorgunluklara yol açmıştır. Harry’nin ise babası komada ve annesi işi dışında Harry ile ilgilenmemektedir. Tüm bu ailevi sebepler yüzünden genç aşıklar evlerinden kaçarlar. Fakat bilmedikleri bir şey vardır, June’un bir şekil değiştiren olduğu. Artık onları bulmaya çalışan iyi mi kötü mü olduğunu bilemediğimiz insanlar vardır. Harry ve June hem kendi gücünü, hem annesinin gizemini çözmeye çalışacak hem de kime güvenmeleri gerektiğini bilemedikleri sırlarla dolu bir maceraya sürükleneceklerdir.

The innocents inceleme

Öncelikle konuda geçen “genç aşıklar” yazısını bilerek kullandım. Çünkü orijinal konuda da aynı şekilde geçiyor. Bunu söyleme nedenim konuyu ilk okuduğumda bu dizinin bir ergen hikayesine dönüşeceğini düşünmemdi. Ki artık bıktım böyle dizilerden o yüzden çok önyargılı başladım fakat benim gibi bundan korkan insanlar varsa bu bir ergen dizisi değil.
Dizinin ortalarına kadar kime güveneceğimizi pek seçemiyoruz. Bunun hakkında iyi olmuş kötü olmuş diyemeyeceğim. Kişiden kişiye göre değişir fakat ben sevdim bu özelliği.

Dizideki görüntü yönetmenliği cidden enfes, kartpostal gibi dizi olmuş. Oyunculuklar Laura Birn(Elena) hariç gayet iyi. Ama dizinin büyük bir sorunu var o da akıcılık. Dizi bildiğiniz akmıyor sayın okuyucular, boş sahneler çok fazla, gereksiz dialoglar, uzatılmış sahneler. Özellikle senaryodaki polis varlığının hiçbir getirisi yok, 8 bölüm boyunca sadece bir kere hikayeye etki etki. Dizinin sonu peki, kötüydü. Sanctum olayını güzel bağlamışlar, gayet gerçekçi olmuş. June aslında tuzlukmuş gibi saçma bir twist yok dizide ve bu güzel. Ama o sonu nasıl uzatmışlar yani anlamıyorum, 20 dakika erken bitmeliydi bu dizi. İzleyince anlayacaksınız dediklerimi.
Dizide bilim-kurgu öğesi gerçekten hiç yok, tamamen fantastik. Kişiden kişiye değişir bu durumun iyi veya kötü olduğu.
Özetle izlenir ama öyle çok abartmamak lazım. Büyük eksikleri olan bir dizi ama Marvel kalitesizliğinden kendini kurtarmış en azından.

Oyuncular: June – Sorcha Groundsell
Harry – Percelle Ascott
John – Sam Hazeldine
Steinar – Jóhannes Haukur Jóhannesson

  • IMDB: 6.3 – Rotten Tomatoes: %84
    Tür: Fantastik, Gerilim, Dram, Psikoloji
    Uzunluk: Toplam 1 sezon 8 bölüm, her bölüm yaklaşık 50 dakika

The Inncents Fragmanları

 

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın