The IT Crowd inceleme | Nadide ingiliz komedisi | Konu + yorum

Bugün biraz farklılık yapıp eskilere göz atacağız. Hani ne izleyeceğimizi bilemediğimiz zamanlar olur, dizi arayıp dururuz. Canımız bir şey çeker ama o nedir? işte budur, The IT Crowd. Tam bir zaman öldürücü, stres atıcı, antidepresan. Peki size göre mi? Bu sorunun cevabından da The IT Crowd inceleme yazımızda bahsedeceğiz. Makaleyi okuyup izlemeye gidecek olanlara şimdiden iyi eğlenceler artık The IT Crowd inceleme yazımıza başlayalım.

theitcrowd

The IT crowd konusu

İnsanların sadece işleri düştüğünde uğradığı, şirketin unutulmaya yüz tutmuş IT(Bilgi işlem) departmanında çalışan Roy ve Moss bilgisayar dahisi iki arkadaştır. Bu karakterlerden Roy, tamamen iyi niyetli, bir o kadar temiz kalpli bir kişiliğe sahiptir. Moss’a göre biraz daha atak ve kurnazdır. Moss ise dış görünüşünden de anlaşılacağı gibi asosyal ve saf bir tiptir. Departmanın yeni atanan müdürü Jen ise kendi kariyerinde çıtayı daha yükseklere taşımayı düşünürken birden kendini iş başvurusu yaptığı şirketin bodrum katında Bilgi İşlem departmanında buluverir.

+İş başvurusu için geldim.
-Bilgisayarlar hakkında ne biliyorsun?
+Klavye, fare, ekran, tıklamak veee daha fazla tıklamak..?
-Harika, artık bilgi işlem departmanı müdürüsünüz!

Görüldüğü üzere Jen’in çalıştığı departman hakkında en ufak fikri yoktur. İlk başlarda Roy ve Moss ile anlaşamasa da daha sonra çok yakın arkadaş olurlar. Biz de bu 3 farklı kişiliğin yaşadığı komik olayları izliyoruz.

theitcrowd

The it Crowd inceleme

Ben sitcom’dan nefret eden bir insanım. How I met Your Mother’a bile bir kaç bölüm dayanabildim. Bile dememin nedeni anlamadığım nedenlerden dolayı çok sevilmesi. Bence berbat esprilere sahip, overrated bir dizi kendisi.

Öte yandan The IT Crowd ingiliz mizahını iliklerimize kadar yaşatan nadide dizilerden biri. Sessizliğiyle bile güldürebilen bir yapıya sahip. Kelime esprileri(pun) çok olduğundan altyazı ile diziyi anlamak ingilizce bilmeyen biri için daha zor olabilir.

Bol bol geek espriler var, eğer bu kültüre yakınsanız zaten okumayı bırakıp izlemeye gidin. Harry Potter esprileri gırla var, Bincele ekibi olarak Harry Potter kutsalımızdır. Eğer herhangi bir yapımın içinde Harry Potter geçiyorsa, o iyidir. Bize güvenin!

Son bir şey daha… Kapatıp açmayı denediniz mi?

Videolar

Dizi 2006-2013 yapımı olduğundan fragman biraz eski ve orijinalini bulmak zor. Bu yüzden diziyi size daha iyi anlatabilecek bir kaç video koyalım istedik.

 

 

Oyuncular:
Jen Barber – Katherine Parkinson
Maurice Moss – Richard Ayoade
Roy Trenneman – Chris O’Dowd

 • IMDB: 8.5 – Rotten Tomatoes: %75
  Tür: Durum Komedisi, Drama
  Uzunluk: Toplam 4 sezon 25 bölüm, her bölüm yaklaşık 20 dakika

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

3 Responses

 1. steski dedi ki:

  sabahtan akşama sıkılmadan izlerim

 2. Nelsontr dedi ki:

  Gece gece izlenmemesi gereken dizi.
  Şu ana kadar izlediğim en komik dizi diyebilirim hatta milleti uyandırmamak için yarıda bırakıp sabah izleyeceğim o derece.

 3. TomKedi dedi ki:

  Karakterler muhteşem. Herkes kendinden bişi bulabilir

Bir cevap yazın