Dizi Önerileri #1 | The Kominsky Method Konusu

Bu siteyi kurdum kuralı, her izlediğim yapıma eleştirmen gözüyle baktım. Zevk almam gerekirken ben iş stresi yaptım. Bu yüzden de hep bir mantık çerçevesinde değerlendirdim ama duygusunu hissedemedim. Bunu fark etmemi sağlayan dizi oldu işte The Kominsky Method. Çünkü ben bu diziyi istesem de inceleyemem. O kadar minnoş bir şey ki… Neyse bir konusunu yazalım bakalım, sonra konuşuruz.

The Kominsky Method konusu

Sandy Kominsky; geçmişte büyük bir aktör, şimdi ise “The Kominsky Method” isimli stüdyosunda oyuncu koçluğu yapıyor. Sandy’nin en yakın arkadaşı ve aynı zamanda menejeri olan Norman, eşini kanserden kaybediyor. Bu da onları, hayatlarını sorgulamaya itiyor. The Kominsky Method, bu 2 yaşlı arkadaşın ailevi sorunlarına, yaşlılık getirilerine ve ilişkilerine eğlenceli, trajikomik bir bakış atıyor.

The kominsky method

The Kominsky Method mini inceleme

İnceleme yazdım ama biraz “övme yazısı” gibi bir şey olacak. Çünkü incelenecek çok bir şey yok. Dizi bildiğiniz harika. Kısaca bir şeyler söylemek gerekirse öncelikle yönetmenden başlayalım; Chuck Lorre. Kendisini The Big Bang Theory veya Two and a Half Men‘den muhtemelen tanıyorsunuz. İkisinde iyi ama yaptığı en başarılı iş The Kominsky Method olmuş.

Oyuncu kadrosu açıklandığında zaten bu dizinin iyi olacağını biliyorduk. Sandy Kominsky rolünde Michael Douglas ve Norman rolünde Alan Arkin. Başrollere bir bakın. Oyunculukların iyi olduğunu söylememe gerek var mı? Bence yok, işte bu yüzden inceleyemiyorum zaten.

the kominsky method

Yazının öneri kısmına gelirsek; dizi en dramatik yerlerde bile kendine has mizahıyla, içinizi karartmadan o üzüntüyü veriyor. Espri kalitesi bence baya iyi. Basit espriler de var, onlar bile komik. Yoğun karanlık içinde yapılan o minik espriler “ağlasam mı gülsem mi” ikileminde bırakıyor. O kadar dengeli ki bu dizi anlatamam.

Bölümleri sadece 30 dakika, pıtır pıtır bitiriyorsunuz. Sizi yormuyor veya sıkmıyor. Eğlencesini de, dramını da tam tadında bırakıyor. Bu yüzden de sürekli izleyesiniz geliyor. Bu yüzden de izlediğim en akıcı yapımlardan biri.

The Kominsky Method Fragman

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir