Triple Frontier inceleme ve yorum | Ben Affleck’li Netflix Aksiyon Filmi

Bugün 13 Mart 2019’da Netflix Türkiye’de yayınlanan aksiyon filmi Triple Frontier‘ı yorumluyoruz.

  • Yönetmen: J.C. Chandor
  • Yazar: Mark Boal, J.C. Chandor
  • Oyuncular: Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam
  • IMDb: 7.0
  • Rotten Tomatoes: %74
  • Bincele: 1.7/5
  • Uzunluk: 2 saat 7 dakika

Triple Frontier Konusu

Beş eski Özel Kuvvetler operasyon askeri, Güney Amerika’nın en azılı kokain kartelini soymak için bir araya gelir. 75 milyon dolar için bir araya gelen asker arkadaşları planı başarıyla gerçekleştirebilecekler mi veya daha önemlisi plana sadık kalabilecekler mi? 5 soğuk kanlı askerin yeteneklerini, hayatta kalma çabalarını ve birlik duygularını izliyoruz.

triple frontier netflix

Triple Frontier inceleme

Özetle Triple Frontier = Açgözlü olmamalıyız önermesinden ileri gidemeyen, senaryo duraklarının sadece para fedaları olduğu, oyuncuların iyi ama kullanılamadığı ve gereksiz uzun bir Netflix filmi. (Sonrası Spoiler)

Filmin türü aksiyon-macera-suç olarak geçiyor. Aksiyon kısmı olmamış, çok durağan, aşırı plansız. Önünde maç izleyen bir koruma var, arkasından gelip susturmak yerine ayağına sıkıyorsunuz. Macera kısmı da olmamış, koca helikopterin taşıyamadığı ağırlığı 5 tane katıra yükleyip götürüyorsunuz, ardından da iple çekerek gidiyorsunuz. Pek yemedim. Suç kısmına gelelim, yine plansız ve özensiz. “Bu işi ondan başkası yapamaz” diyip getirdiğiniz danışman asker parayı görünce deliriyor. Hadi helikopterin taşıyamayacağını düşünmediniz, olabilir. Sondaki tekneyi hangi kafa ile ayarladınız. Varsayalım helikopter paraları taşıyabilseydi, o balıkçı teknesi kaç çantayı alabilecekti zaten.

triple frontier film

Kısacası film aslında 5 başarılı askeri değil, becerikli ama aceleyi ve pek zeki olmayan 5 askeri konu alıyor. Aksiyon kısmının fos çıktığını ortalara kadar anlıyoruz. Daha sonra bir köye geliyoruz, ben burada filmin türünün değişeceğini düşündüm. Psikolojik gerilime kaysaydı olay, mükemmel bir film olabilirdi. Konu çok müsaitti. Yapmamışlar.

Karakterlere gelirsek yine olmuyor. Hiçbirinin arka planı verilmiyor. Onları tanımayınca empati de kuramıyoruz haliyle. Her şeyi geçtim, 250 milyon dolarlık bir ev var ve 4 koruma ile korunuyor. Herhangi bir yerden rahatça izlenebiliyor ve rahatça girilebiliyor. Helikopter ile 2 part gidip gelmeyi akıl edemeyen zeki özel kuvvetlerimiz var. Fikir güzel de olmamış işte.

Hikaye her türe uyarlanabilirdi ama nereden tutsak elimizde patladı. İnanılmaz iyi oyuncular var filmde fakat onları da kullanamamışlar. En azından filmi bir buçuk saat yapsaydınız, belki kurtarırdı. 2 saat bu film için oldukça fazla.

İzlemek için: Netflix

Triple Frontier Fragman

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

Bir cevap yazın