Yucatán Film İncelemesi ve Yorumu | Netflix Filmi Yucatán Konusu

yucatan film konusu31 Ağustos 2018’de vizyona giren İspanyol filmi Yucatán, bu hafta Netflix Türkiye’de yayına girdi. Konusu neymiş, film iyi miymiş, izlemeye değer miymiş nereden öğreneceksiniz? Tabii ki bincele.com adresinden öğreneceksiniz. Kendi reklamımızı da kendi sitemizde yaparız. İyi okumalar.

Yucatán Konusu

Clayderman ve Lucas çok tecrübeli hırsızlardır. Clayderman ve Lucas eskiden birlikte çalışırlarken, şuan birbirlerine düşmandırlar. Clayderman ve Veronica lüks bir tatil gemisinde hırsızlıklarına devam etmektedirler fakat bir gün Lucas’da o gemiye biner. 2008 lotosunu kazanan yaşlı fırıncı Antonio’nun 160 milyon dolarlık serveti vardır ve hırsızlarımız ona göz dikmiştir. Yucatán, 2 taraf arasında yaşanan hırsızlık ve aşk yarışını anlatıyor.

Yucatán İncelemesi (Spoilersız)

Daniel Monzón tarafından yönetilmiş, Jorge Guerricaechevarría tarafından yazılmış ve oyuncu kadrosunda Luis Tosar, Rodrigo De la Serna, Joan Pera yer alıyor. Bunların hiçbirine değinmeyeceğim için hızlıca geçtim. Bu filmin en büyük sorunu süresi. Suç-Komedi türündeki başarısız filmimiz tam 129 dakika. Nasıl uzatırız diye düşünüp aralara dans ve müzik sahneleri koymuşlar. Bu müzikal sahnelerin olaylarla alakası yok, insanlar birbirleriyle bakışıyor bu sahnelerde.

Film konusu çok sığ, olaylar aşırı klişe, espri var mı bilmiyorum bile. Onlar espri olmayabilir. Arada bir kaç güzel espri var, müslüman bir mahallede seks esprisi geçiyor ve ardından “dur, burada insanları taşlıyorlar” gibi ırkçı bir espri geliyor. En azından kara mizah var yani ama o da çok kötü. Kısacası film hiçbir şey anlatmıyor ama 2 saat uzunluğu var. Birisi zorlamış galiba uzatın şu filmi diye ve ortaya bu çıkmış.

yucatan netflix

Filmin önermesi şu şekilde; çok para mutsuzluktur, tek gerçek aşktır. Evet bu bir masal. La Fonten masalı. Eğer 1960’lardan siyah-beyaz bir film izliyor olsam beğenebilirdim. Çünkü o zamanlar için yeni bir film olabilir. Ama 2018’deyiz ve ben bu filmin aynısından 10 tane izlemişimdir. Filmin türü komedi, ben sinir oldum.

Filmi övmek için bir şeyler bulayım size; müzikler güzel. Ama çok fazla müzik olduğundan zaten illa biri tutacaktı. Film fantastik bu arada, filmde olan olaylar BvS’de bile olmaz. O kadar absürt olay oluyor ve ben bir tane bile polis görmedim, insanlar okyanusta muz ile yaşıyor, mafyalar 2 olay ile duygusallaşıyor.

Kısacası bu filmi izlemeyin. Bir buçuk saat olsa, zaman öldürmelik derdim ama 2 saat çok fazla. İzlemelik en ufak bir şeyi yok. Ben en kötü filmde bile övebilecek bir şey bulabilirim, burada bulamadım. Filmdeki kızlar güzel mesela, bu sizin için bir kriterse izleyebilirsiniz.

Yucatán Fragman

Can Akman

Sitenin kurucusu, küçülmüş te büyümüş bir seherbaz

Beğenebileceğiniz bincelemeler...

2 Responses

  1. HaroldNaber dedi ki:

    Ben bu kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. Gayet ortalama bir film. Ayrıca iyi espri diye gösterdiğiniz espri de islamofobik. Ayrıca ne kadar kötü olsa da emek var.

Bir cevap yazın